Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija piedalās ANO Vides asamblejas 4. sesijā
14.03.2019

2019. gada 11. – 15.martā ANO Vides programmas galvenajā mītnē Nairobi, Kenijā norisinās ANO Vides asamblejas 4. sesija (UNEA-4).  UNEA-4 piedalās ANO dalībvalstu vides ministri, augsta līmeņa amatpersonas, starptautisko organizāciju vadītāji, kā arī pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora pārstāvji. Latvijas delegāciju UNEA-4 vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs.

Artūrs Toms Plešs: “UNEA-4 ietvaros tika prezentēts jaunākais ANO Globālais Vides izvērtējums, kas iezīmē mūsu planētas vides stāvokļa turpmāku pasliktināšanos. Bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, sauszemes un ūdens piesārņojuma palielināšanās, kā arī gaisa kvalitātes pasliktināšanās ir tikai daži no piemēriem, kur ir nepieciešama aktīva un skaidra valstu un sabiedrības rīcība. Latvijai ir būtiski paust savu nostāju un līdzdarboties ar citām valstīm, lai rastu labākos risinājumus minētajām problēmām, kas ietekmē iedzīvotājus arī Latvijā šobrīd un nākotnē. Esmu pagodināts, ka mēs varam dot savu pienesumu un dalīties vērtīgā pieredzē, kas var iedrošināt citus uz aktīvāku rīcību.”

UNEA-4 ietvaros Latvija pauž savu nostāju un dalās ar pieredzi inovatīvu risinājumu piemērošanā vides aizsardzības jomā, kā arī virzībā uz ilgtspējīgu patēriņu un ražošanu.

Diskutējot un daloties savā pieredzē, Latvijas delegācija UNEA-4 atzīmēja zaļā publiskā iepirkuma un dabas resursu nodokļa piemērošanu, kas veicina vides kvalitātes uzlabošanu un virzību uz ilgtspējīgu patēriņu un ražošanu. Tāpat Latvijas pārstāvji uzsvēra inovatīvu risinājumu un digitālo pakalpojumu nozīmi, kas veicina atkritumu apsaimniekošanas sistēmas caurspīdīgāku un efektīvāku darbību.

UNEA-4 ietvaros Latvijas delegācija piedalās arī “Vienas planētas samitā” (One Planet Summit), kura galvenais mērķis ir paātrināt globālo virzību uz Oglekļa mazietilpīgu attīstību.  Samitā piedalīsies arī idejas autors Francijas prezidents Emanuels Makrons, kā arī Kenijas prezidents Uhuru Kenjata.

Papildus informācija:

ANO Vides programma ir vadošā ANO institūcija, kas veicina vides dimensijas ieviešanu ANO ilgtspējīgas attīstības sistēmā, izstrādā un īsteno projektus vides aizsardzības jomā, kā arī veicina starptautisko sadarbību vides tiesību ieviešanā, globālo vides izaicinājumu risināšanā un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanā. ANO Vides asambleja ir ANO Vides programmas galvenā pārvaldības institūcija, kuras sesijās piedalās visas 193 ANO dalībvalstis, kā arī ANO iestādes (aģentūras), starpvaldību organizācijas, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora pārstāvji.

UNEA-4 noslēgumā tiks pieņemta Ministru deklarācija, kurā tiks īsi un kodolīgi atspoguļotas tās vides prioritātes, kas ir iekļautas rezolūcijās par vides izaicinājumiem, kas saistīti ar nabadzību un dabas resursu pārvaldību, dzīves cikla pieeju resursu efektivitātei, enerģētikas sektoram un ķīmisko atkritumu pārvaldībai, kā arī inovatīvu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības attīstību tehnoloģisko pārmaiņu laikā.

Etiopijas aviosabiedrības reisa ET 302 traģiskā avārija ir milzīgs zaudējums ANO, dalībvalstīm un starptautiskajai vides kopienai. Latvijas delegācija UNEA-4 izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem bojā gājušajiem un viņu tuviniekiem.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta