Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Baltijas jūras piekrastes pašvaldībās tiek veikti ieguldījumi dabas un kultūras mantojuma attīstīšanai
12.03.2019

Sestdien, 9.martā Kolkas ciemā tika atklāts Līvu saieta nams, kas izvietots Dundagas pašvaldībai piederošajā “Pastnieku” ēkā. Tā izveide notika specifiskā atbalsta mērķa nr. 5.5.1 "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu” (turpmāk- 5.5.1. SAM) ietvaros, kura otrās kārtas ieviešanu  koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija*.  “Pastnieku” ēkas būve ir augstu novērtēta nacionālā līmenī, iegūstot 3.vietu konkursa "Latvijas Būvniecības gada balva 2018" nominācijā "Koka būve” un iekļūstot  arī  konkursa “Gada  labākā būve Latvijā” finālā.

Foto: Aldis Pinkens

Ieguldījumi dabas un kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstīšanai atbilstoši Piekrastes infrastruktūras tematiskajam plānojumam** 5.5.1.SAM ietvaros 2018.gadā ir veikti arī citās piekrastes pašvaldībās: Nīcas novadā ir izgatavoti vides objekti uzstādīšanai dabas parkā “Bernāti”, Grobiņā ir izbūvēta jauna skatuve, Pāvilostas novadā pabeigta Vērgales muižas atjaunošana, bet Ventspils pilsētas dienvidrietumu rajonā ir nodota ekspluatācijā infrastruktūra, lai uzlabotu Pelēkās kāpas sasniedzamību un saglabāšanu. Savukārt Mērsraga novadā ir pabeigta “Jēgerlejas” estrādes rekonstrukcija, Engures novadā - Šlokenbekas pils pagalma bruģēšana, bet Carnikavas novadā - Svētku laukuma labiekārtošana.

Investīciju piesaiste piekrastes pašvaldībās turpinās, paredzot finansiālu atbalstu arī Svētās Trīsvienības katedrāles, “Kungu kvartāla un koncertdārza “Pūt, vējiņi” atjaunošanai Liepājā, pretplūdu promenādes izveidošanai pie novadpētniecības muzeja Pāvilostā, Jūrkalnes dabas un atpūtas parka pilnveidošanai Ventspils novadā, Ventspils Piejūras muzeja jaunās ēkas būvniecībai, Dundagas pils rekonstrukcijai, jaunas estrādes būvei Rojā, Mellužu estrādes un Ķemeru ūdenstorņa atjaunošanai, novadpētniecības centra pilnveidošanai Carnikavā, Neibādes parka un estrādes atjaunošanai Saulkrastos, Lauču dižakmens apkārtnes labiekārtošanai, Zvejnieku parka un estrādes atjaunošanai Salacgrīvas novadā, kā arī virknei mazāku infrastruktūras objektu.


* 5.5.1.SAM otrās kārtas ietvaros tiek īstenoti 4 sadarbības projekti:  Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem (pieteicējs Liepājas pilsēta), Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība (pieteicējs Ventspils pilsēta), Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē (pieteicējs Jūrmalas pilsēta), Vidzemes piekrastes kultūras un dabas mantojuma iekļaušana tūrisma pakalpojumu izveidē un attīstībā – "Saviļņojošā Vidzeme" (pieteicējs Carnikavas novads)

** Piekrastes plānojums apstiprināts 2016. gada 16. novembra Ministru kabineta sēdē ar Ministru kabineta 2016. gada 17. novembra rīkojumu Nr. 692 „Par Valsts ilgtermiņa tematisko plānojumu Baltijas jūras piekrastes publiskās infrastruktūras attīstībai”. Piekrastes plānojums pieejams  Politikas plānošanas dokumentu datubāzē kā arī ģeoportālā “Ģeolatvija.lv”.

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.09.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta