Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VVD turpina vērsties pret uzņēmējiem, kas Rīgā, Kurzemes prospektā ilgstoši ignorē vides drošības prasības
05.03.2019

Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (RVP) šodien, 5. martā izdeva izpildrīkojumu par piespiedu naudas piemērošanu 500,00 eiro apmērā SIA “LAS-RT”.*

Lēmums par piespiedu naudas piemērošanu tika pieņemts pēc kārtējās pārbaudes 1. martā, kurā VVD Lielrīgas RVP inspektors konstatēja, ka uzņēmums nav izpildījis tam doto VVD izpildrīkojumu – līdz 2018. gada 31. decembrim izvest no teritorijas Kurzemes prospektā 3E, Rīgā ilgstoši, nelikumīgi uzkrātos un uzglabātos atkritumus.

Atkritumu pārkraušanai un uzglabāšanai teritorijā Kurzemes prospektā 3E, Rīgā slēgtā noliktavā VVD ir izsniegusi vienu atļauju nebīstamo atkritumu (būvniecības, koka, plastmasas, papīra un kartona iepakojuma) apsaimniekošanai. Tā izsniegta teritorijas nomniekam SIA “EKO LAKS”. 

Par pagājušajā piektdienā veiktās pārbaudes laikā konstatētajiem pārkāpumiem pret SIA „EKO LAKS” ierosināta administratīvā lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas atļaujā noteikto apsaimniekojamo atkritumu pārsniegšanu, par valsts ikgadējo statistikas pārskatu nesniegšanu (Statistikas pārskats veidlapa Atkritumi 3), kā arī par neatbilstību iesniegtajā informācijā par apsaimniekoto atkritumu apjomu.

Par dažādiem pārkāpumiem VVD gan zemes īpašnieku, gan atkritumu apsaimniekotāju vairākkārt ir saucis pie administratīvās atbildības, kā arī par brīdinājis par to, ka uzdoto rīkojumu labprātīga nepildīšana novedīs pie piespiedu izpildes līdzekļa  - piespiedu naudas - piemērošanas. Zemes īpašnieka un nomnieka bezatbildīgās rīcības rezultātā teritorijā 2017. gada augustā notika atkritumu aizdegšanās. Par šo faktu Valsts policijas RRP Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret vidi.

Viedokli par teritorijas sakārtošanu VVD Lielrīgas RVP oficiālā vēstulē aicina sniegt arī SIA ,,KONOPS”, kas ir viens no nekustamā īpašuma īpašniekiem, sākot ar 2018.gada 5.jūliju.

* SIA ”LAS-RT”  ir teritorijas Kurzemes prospektā 3E, Rīgā  īpašniece no 2013. gada 30.augusta. Līdz ar īpašuma iegūšanu SIA “LAS-RT” ir atbildīga par teritorijā nelegāli novietotajiem atkritumiem.

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienests
sabiedrisko attiecību speciāliste
Rūpniecības iela 23, Rīga
Tālr.: 67084217, 25780460
maruta.buklevica@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta