Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Juris Pūce: Klimata pārmaiņu politikas īstenošanai jābūt Latvijas valdības darba kārtībā
05.03.2019
Brisele, 2019.gada 5.marts. – Šodien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP!) vadītā Latvijas delegācija Eiropas Savienības (ES) Vides ministru padomes sanāksmē Briselē piedalījās politikas debatēs par ES oglekļa mazietilpīgas attīstības ilgtermiņa stratēģiju.

ES vides ministri šodienas sanāksmē diskutēja par to, kā līdz 2050. gadam ES sasniegt siltumnīcefekta gāzu (SEG) neitralitāti, proti, situāciju, ka SEG emisiju apjoms ir vienāds ar CO2 piesaisti. Politikas debates notika, balstoties uz Eiropas Komisijas (EK) 2018.gada 28.novembrī publicēto ziņojumu “Tīru planētu visiem! Stratēģisks Eiropas ilgtermiņa redzējums par pārticīgu, modernu, konkurētspējīgu un klimatneitrālu ekonomiku”. Ziņojumā ir izcelti septiņi stratēģiskie rīcības virzieni būtiskai emisiju samazināšanai, tostarp maksimizēt ieguvumus no energoefektivitātes, plašāk izmantot atjaunojamos energoresursus, īstenot aprites ekonomikas pieeju un veicināt ilgtspējīgu mobilitāti.

Ministrs Juris Pūce apliecināja Latvijas gatavību iesaistīties diskusijās par risinājumiem emisiju samazināšanai un uzsvēra, ka ambiciozi klimata mērķi ir būtiski, jo draudi, ko rada klimata pārmaiņas cilvēcei un dabai, ir ievērojami un, diemžēl, pieaugoši: “Oglekļa mazietilpīgas attīstības ilgtermiņa stratēģijai ir jāveicina visu ES reģionu konkurētspēja, ņemot vērā valstu dažādos izaicinājumus klimata mērķu sasniegšanā. Ilgtspējīga izaugsme ir arī Latvijas stratēģiska iespēja. 2050.gadā “zaļā ekonomika” var dot ilgtspējīgas, labi atalgotas darba vietas, ja Latvijas valdība, tautsaimniecība un sabiedrība uzņemsies iniciatīvu klimata pārmaiņu politikas īstenošanas jomā. Tam būtu jābūt Latvijas valdības darba kārtībā”. 

ES Vides ministru padomes darba kārtībā šodien bija vairāki nozīmīgi jautājumi. Tika izskatīts jautājums par endokrīnās sistēmas grāvējvielu ietekmes mazināšanu uz cilvēku veselību un vidi. Endokrīnās sistēmas grāvējvielas ir vielas, kas rada hormonālās sistēmas traucējumus, un tās ir atrodamas ļoti plašā produktu klāstā – kosmētikā, pārtikas iepakojumā, kaitēkļu apkarošanas līdzekļos u.c. Šajā jautājumā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Latvijas valdības vārdā pauda atbalstu ES līmeņa aktivitātēm, lai turpinātu pētniecību endokrīnās sistēmas grāvējvielu identificēšanā, bīstamības novērtēšanā, risku novērtēšanā un pārvaldībā, pieejamo datu apkopošanā, kā arī sadarbībai ar starptautiskām organizācijām, piemēram, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju un Pasaules Veselības organizāciju.

Vides ministri diskutēja par Globālā vides pakta iniciatīvu, lai stiprinātu starptautiskās vides pārvaldības saskaņotību. Pašlaik spēkā ir vairāk nekā 500 dažādas konvencijas, līgumi, nolīgumi, protokoli, vienošanās, hartas u.c. starptautiski vides politikas plānošanas dokumenti un juridiskie instrumenti, kuru piemērošanā rodas pretrunas par pušu saistībām un pienākumiem, gan rīcību neatbilstību gadījumā. Tas apgrūtina starptautisko vides prasību ieviešanu, tādēļ Globālā vides pakta iniciatīva ir vērsta uz esošās fragmentācijas mazināšanu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Latvijas valdības vārdā pauda atbalstu darba turpināšanai ar šo iniciatīvu, panākot vieglāku starptautisko noteikumu sistēmu, kas veicinātu sekmīgāku starptautisko prasību ieviešanu.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta