Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM un LMT konferences ietvaros tiekas ar vadošajiem 5G tehnoloģiju ražotājiem
01.03.2019
Barselona, 2019.gada 1. marts. Šonedēļ Spānijas pilsētā Barselonā notiekošās pasaules lielākās starptautiskās konferences un izstādes “Mobile World Congress” (MWC) ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Latvijas Mobilā Telefona (LMT) pārstāvji tikās ar vadošajiem 5G tehnoloģiju ražotājiem un galveno mobilo sakaru infrastruktūras nodrošinātāju Latvijā – Nokia pārstāvjiem. Konferencē Latvijas pārstāvji apsprieda nosacījumus, Latvijas lai būtu starp 5G tehnoloģiju ieviešanas līderiem.

“Kaut arī lielākā daļa MWC dalībnieku – gan infrastruktūras, gan rūteru, gan telefonu ražotāji jau demonstrē 5G iekārtas, tomēr tehnoloģijas ieviešana un 5G izmantošanas modeļu attīstība būs ļoti pakāpenisks process. Latvija ir viena no progresīvākajām valstīm, kur komersantiem jau pieejamas 5G tehnoloģiju frekvences un notiek 5G tīkla attīstīšana. Lielā daļā Eiropas un pasaules valstu tas vēl nav noticis,” Latvijas potenciālu atzinīgi vērtē VARAM valsts sekretāra vietnieks Edmunds Beļskis.

“Uzteicami, ka sīvā konkurencē starp 800 starptautisko uzņēmumu pieteikumiem Latvijas Mobilais Telefons ir iekļuvis finālistu sarakstā starptautiskajai telekomunikāciju balvai Global Mobile Awards 2019 (GLOMO Awards) divās kategorijās – “Eiropas 5G celmlauzis” un “Labākā mobilo tehnoloģiju inovācija” par LMT viedtelevīziju.”

E. Beļskis uzsver, ka 5G būs nākotnes tehnoloģiju attīstības pamats, kas nodrošinās plašu viedo risinājumu attīstību pilsētvidei, savienotajam transportam, dronu satiksmei, ražošanai, un, protams, arī izklaidei un patērētāju ērtībām.

“Dalība izstādē ir ļoti vērtīga – tajā koncentrēts viss jaunākais, interesantākais un nozīmīgākais attiecībā uz 5G mobilajām tehnoloģijām. Uzskatu, ka arī Latvija ir godam pārstāvēta ar inovatīvajiem risinājumiem, tostarp viedtelevīzija, dronu pārvaldības risinājumi, savienotais transports, mobilās tehnoloģijas biznesa vadībai un lietu interneta iekārtas. Arī mūsu mākslinieku Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša veidotais LMT izstādes stends no kūdras, kas pats par sevi ir laikmetīgās mākslas objekts, izraisījis lielu interesi izstādes apmeklētājos,” ir gandarīts Juris Binde, LMT prezidents.

MWC ir vadošais mobilo tehnoloģiju nozares pasākums, kas ik gadu notiek Barselonā. Šogad tas notiek jau 32. reizi un pulcē vairāk nekā 100 000 dalībnieku un apmeklētāju. Izstādē piedalās pasaules vadošie mobilo sakaru operatori, infrastruktūras, ierīču ražotāji un izstrādātāji, kuri prezentē savus jaunākos sasniegumus, iepazīstina ar nozares attīstības tendencēm. Šogad MWC fokusā ir 5G, kas būs nākotnes tehnoloģiju attīstības pamats un nodrošinās inovācijas viedo pilsētu, transporta tehnoloģiju, dronu tehnoloģiju, veselības, ražošanas, izklaides industrijas un citās jomās.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta