Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: Pūce pieprasa Ušakovam paskaidrojumus par Rīgas finanšu stabilitātes draudiem
28.02.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien nosūtījis divas vēstules Rīgas mēram Nilam Ušakovam, pieprasot paskaidrojumus par finanšu stāvokli SIA “Rīgas Satiksme”, un informāciju par plānoto rīcību, lai stabilizētu uzņēmuma finanšu situāciju.

Juris Pūce: “Publiski izskanējusī informācija par uzņēmuma “Rīgas Satiksme” finanšu situāciju pastiprina bažas par finansiālo stabilitāti Rīgas pašvaldībā. Ņemot vērā Rīgas pilsētas pašvaldības finanšu īpatsvaru kopējā pašvaldību bilancē, esmu pieprasījis Nilam Ušakovam nekavējoties detalizēti skaidrot finanšu situāciju “Rīgas Satiksme” un to, kādus soļus Rīgas pašvaldība plāno spert, lai uzņēmuma finanšu situāciju stabilizētu.”

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par iespējamo kritisko situāciju kapitālsabiedrībā, tostarp iespējamu maksātnespējas risku, un ņemot vērā, ka Rīgas pašvaldība ir galvojusi par “Rīgas Satiksme” saistību izpildi, ministrs pieprasa nekavējoties, bet ne vēlāk kā nedēļas laikā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) iesniegt detalizētu pārskatu par kapitālsabiedrības finanšu stāvokli un plānotos risinājumus situācijas stabilizēšanai, lai novērstu risku, ka Rīgas pašvaldībai iestājas pienākums segt galvojuma saistības vai veikt citus finanšu stabilizācijas pasākumus kapitālsabiedrībā “Rīgas Satiksme”.

Tāpat Rīgas domei nosūtīta vēl viena vēstule, pieprasot paskaidrojumus un informāciju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem vienā no lielākajām galvaspilsētas kapitālsabiedrībām “Rīgas Satiksme” un izskanējušo informāciju par to, ka “Rīgas Satiksme” darbības nodrošināšanai šogad nepieciešami ievērojami papildu līdzekļi no pašvaldības budžeta.  Ministrija pieprasa nodrošināt, ka “Rīgas Satiksme”, pirms jebkura lēmuma pieņemšanas par pašvaldības dotācijas apjomu 2019. gada budžetā, iesniedz paredzēto tarifu aprēķinu.

Tāpat ministrija prasa nodrošināt, ka šo tarifu aprēķinu pirms jebkādas dotācijas piešķiršanas auditē neatkarīgs auditors, kas iepriekš nav veicis auditu “Rīgas Satiksme”, un šo tarifu aprēķinu nosūtīt VARAM.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta