Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs J.Pūce Bukarestē diskutē par digitālo ekonomiku un augsti digitalizētas stratēģijas izveidi Eiropā
28.02.2019

2019.gada 28.februārī Bukarestē, Rumānijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce piedalīsies Austrumu partnerības ministru sanāksmē par digitālas ekonomikas jautājumiem un 1.martā – neformālajā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas padomes ministru sanāksmē.

Šodien Austrumu partnerības ministru sanāksmes laikā plānots parakstīt ministru deklarāciju par sadarbību digitālas ekonomikas attīstīšanā, tajā paužot atbalstu ātru un efektīvu reformu ieviešanai Austrumu partnerības dalībvalstīs turpmākai digitālas ekonomikas un sabiedrības attīstīšanai. To mērķis ir novērst pastāvošos šķēršļus un barjeras, kas kavē Eiropas tiešsaistes pakalpojumu attīstību un pieejamību iedzīvotājiem, uzņēmējiem un pārvaldēm.  Šim nolūkam veicamajos pasākumos ietilpst digitālās vides harmonizēšana, tostarp, attiecībā uz platjoslas interneta infrastruktūru un elektroniskās pārvaldes stiprināšana, nodrošinot uzticamus digitālus pakalpojumus, veicinot digitālo prasmju apguvi un izmēģinot pārrobežu risinājumus elektroniskā paraksta un digitālo transporta koridoru izveidē  starp Austrumu partnerības valstīm un Eiropas Savienību.

1. martā neformālās ES dalībvalstu Telekomunikāciju ministru sanāksmes laikā ministri diskutēs par turpmākas augsti digitalizētas stratēģijas izveidi Eiropā, mākslīgā intelekta lomu digitālas ekonomikas attīstīšanā un Eiropas konkurētspējas celšanā. Gatavojoties nākamajam ES daudzgadu budžeta periodam, Eiropadome 2018. gada 13. un 14. decembra secinājumos aicināja domāt par turpmāko ES attīstību, tostarp par Eiropas digitālo politiku.

2019.gada pavasarī Eiropadomē plānota padziļināta diskusija, kas būs veltīta vienotā tirgus, t.sk. digitālās politikas turpmākai attīstībai. Šī būs pirmā diskusija, kurā tiks uzklausīts dalībvalstu redzējums par nākamo ES digitālo stratēģiju. Laikā, kad mākslīgā intelekta tehnoloģijas kļūst par vienu no galvenajiem instrumentiem, ko uzņēmumi un publiskās pārvaldes izmanto, lai uzlabotu klientu apkalpošanu, sniegtu individualizētus pakalpojumus un celtu darba efektivitāti, ir nepieciešams palielināt mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanu Eiropas uzņēmumos un publiskajās pārvaldēs, tostarp, labākas piekļuves nodrošināšanu publiskā sektora datiem. Šāda pieeja veicinās gan mākslīgā intelekta risinājumu izmantošanu, gan inovatīvu biznesa modeļu attīstību, kas savukārt dos ieguldījumu jaunu darba vietu radīšanā un ekonomiskajā izaugsmē ES dalībvalstīs un Savienībā kopumā.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta