Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: J.Pūce ar valsts kontrolieri E.Krūmiņu vienojās par sadarbību uzraugot pašvaldības un apsprieda darāmo darbu apjomu, veicot administratīvi teritoriālo reformu
21.02.2019

Šodien, 21. februārī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) tikās ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu, lai apspriestu darāmo darbu apjomu, veicot administratīvi teritoriālo reformu, un Valsts kontroles revīzijās konstatētos labas pārvaldības riskus pašvaldībās. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs J.Pūce: “Ar valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu vienojāmies stiprināt pašvaldību darbības uzraudzību. Esmu gandarīts, ka vienojāmies apmainīties ar informāciju un kopā strādāt, lai pašvaldību darbs atbilst likumam un tās strādātu iedzīvotāju interesēs”

“Ļoti patīkami, ka Valsts kontrole un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir vienisprātis, ka nepieciešami teritoriālās pārvaldes uzlabojumi. Vairāku gadu laikā esam saskatījuši dažādas sistēmiskas problēmas pašvaldībās un ceram, ka nepieciešamie uzlabojumi patiesi balstīsies iedzīvotāju interesēs, raugoties plašāk par pašvaldību robežu pārvilkšanu,” pauda valsts kontroliere E.Krūmiņa.

Ministrs ar valsts kontrolieri pārrunāja sadarbības pilnveidošanu, līdz šim atklātās nepilnības un arī pārkāpumus vairākās pašvaldībās, kā arī kapitālsabiedrību pārvaldību tajās. Tāpat tikšanās laikā tika pievērsta uzmanība tam, lai kopīgi spriestu par veidiem kā veiksmīgāk uzraudzīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārziņā esošo iestāžu darbu.

Valsts kontroliere un ministrs vienojās apmainīties ar informāciju par augsta riska jomām, kurās būtu nepieciešama papildu uzraudzība.

Jāpiebilst, ka 15. februārī VARAM pieprasījusi paskaidrojumus no Rīgas pilsētas pašvaldības par Valsts kontroles 2019.gada 18.janvāra likumības un lietderības revīzijas “Vai Rīgas pilsētas transporta infrastruktūras, tajā skaitā autostāvvietu izbūve, rekonstrukcija un uzturēšana notiek atbilstoši normatīvo aktu prasībām, plānveidīgi, efektīvi un ekonomiski?” ziņojumā minētajiem pārkāpumiem.

Papildu informācija:

Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta