Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs Juris Pūce pieprasa Rīgas mēram paskaidrojumus par VK pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem un valsts mērķdotāciju izlietojumu
15.02.2019
Rīga, 2019. 15. februāris – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) ir pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles(VK) veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir saņēmusi un iepazinusies ar Valsts kontroles 2019.gada 18.janvāra likumības un lietderības revīzijas “Vai Rīgas pilsētas transporta infrastruktūras, tajā skaitā autostāvvietu izbūve, rekonstrukcija un uzturēšana notiek atbilstoši normatīvo aktu prasībām, plānveidīgi, efektīvi un ekonomiski?” ziņojumu.

Ministrs J.Pūce uzsver: “Valts kontrole ar savu ziņojumu kārtējo reizi apstiprina manas bažas par finanšu līdzekļu izlietojumu Rīgas pašvaldībā. Esmu vērsies pie Nila Ušakova, pieprasot sniegt paskaidrojumu par visiem Valsts kontroles ziņojumā minētajiem pārkāpumiem. Pēc aizturēšanām “Rīgas Satiksme”, pēc KNAB kratīšanām Nila Ušakova darba vietā un mājās, pēc Valsts kontroles ziņojuma es ceru, ka Rīgas pilsētas pašvaldībā saprot, cik nozīmīgi ir sniegt atbildes nevilcinoties. Visu šo jautājumu izvērtēšana būs ministrijas prioritāte.”

Ņemot vērā VK revīzijas ziņojumā norādītos secinājumus, ministrs J. Pūce pieprasa sniegt rakstiskus paskaidrojumus N.Ušakovam par revīzijas ziņojumā minēto pārkāpumu pieļaušanas iemesliem. Informācija pieprasīta šodien un atbildes ministram jāiesniedz divu nedēļu laikā. Ministrs pieprasa sniegt paskaidrojumu par N.Ušakova un Satiksmes un transporta lietu komitejas rīcību revīzijā minēto neatbilstību novēršanā pirms ziņojuma apstiprināšanas, katru rīcību lūdzot pamatot ar normatīvajos aktos noteiktām institūcijas tiesībām. Ministrijā arī jāiesniedz informācija par revīzijas ieteikumu ieviešanas grafiku un pašvaldības iekšējo kontroli revīzijas ziņojuma ieteikumu ieviešanai.

Tāpat VARAM 14.februārī nosūtījusi vēl vienu vēstuli Rīgas pilsētas pašvaldībai, pieprasot skaidrojumu par valsts mērķdotāciju izmantošanu. Rīgas pilsētas pašvaldība no 2009. gada nav izlietojusi valsts mērķdotāciju Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem pilnā apmērā, proti, ik gadu vairāku miljonu eiro apmērā, līdz ar to pašreiz pašvaldība ir uzkrājusi mērķdotāciju 19 438 440 eiro apmērā, un šī naudas summa atrodas pašvaldības rīcībā konkrēto mērķu realizācijai. Mērķdotācijas pašvaldība drīkst uzkrāt, ievērojot samērīguma principus un izvērtējot mērķdotācijas uzkrāšanas lietderību. VARAM, ņemot vērā, ka saņem daudz sūdzību par Rīgas pilsētas pašvaldības ceļu slikto stāvokli, pieprasa skaidrojumus par mērķdotācijas neizmantošanas iemesliem. Tāpat ministrija gaida informāciju par plāniem, kā pilnvērtīgi valsts mērķdotācijas tiks izlietotas.

Atgādinām, ka 4.februārī VARAM pieprasīja Rīgas mēram Nilam Ušakovam kā SIA “Rīgas Satiksme” kapitāldaļu turētājam paskaidrojumus par vienas no lielākās galvaspilsētas kapitālsabiedrības pārvaldību. N.Ušakovam uz šiem jautājumiem jāatbild divu nedēļu laikā, pagaidām ministrija vēl atbildes nav saņēmusi.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta