Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM pieprasa Daugavpils domei skaidrot Futbola skolas direktora atlaišanas likumību
05.02.2019

Rīga, 2019.gada 5. februārī.Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Daugavpils pilsētas domes vadītājam  Andrejam Elksniņam sniegt paskaidrojumus par šā gada 31. janvāra domes ārkārtas sēdi, kur, pārkāpjot likumu “Par pašvaldībām”, no amata atbrīvots Daugavpils Futbola skolas direktors Nauris Mackevičs.

VARAM pēc 31. janvāra sēdes saņēma pieprasījumu pēc situācijas skaidrojuma no reģionālās preses pārstāvjiem, kā arī saņēma citas sūdzības par to, ka sēdes laikā pieņemts lēmums, kura lemšana pirms tam nebija iekļauta ārkārtas sēdes darba kārtībā, proti, no amata ticis atbrīvots Daugavpils Futbola skolas direktors N.Mackevičs. Daugavpils pilsētas pašvaldība tādējādi nav ievērojusi likumu “Par pašvaldībām”.

Likuma “Par pašvaldībām” 32.panta otrā daļa skaidri nosaka, ka ārkārtas sēdes darba kārtību ārkārtas sēdes laikā dome nedrīkst grozīt. Papildus tam saskaņā ar šā likuma 30.pantu domes lēmumu projektiem, atzinumiem par tiem un izziņas materiāliem jābūt pieejamiem visiem domes deputātiem ne vēlāk kā trīs stundas pirms ārkārtas sēdes.

VARAM rīcībā esošā informācija liecina, ka 2019.gada 31.janvārī tika izsludināta Daugavpils domes ārkārtas sēde un darba kārtībā tika iekļauts jautājums “Par slēdziena par pārbaudes veikšanu Daugavpils Futbola skolā pieņemšanu zināšanai”. Jautājuma izskatīšanas laikā domes Juridiskais departaments ziņoja par pārbaudes rezultātiem Daugavpils Futbola skolā. No ministrijai pieejamās informācijas secināms, ka domes ārkārtas darba kārtība, pirms tam neizziņojot, tika papildināta ar vēl vienu jautājumu par N. Mackeviča  atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Pašvaldībām ir jādarbojas iedzīvotāju interesēs un normatīvajos aktos definētajās pilnvarās. Likumu tīša vai netīša neievērošana kavē pašvaldības darbu un raisa nopietnas bažas un neuzticību sabiedrībā. Es sekošu līdzi, lai VARAM paaugstinātu pašvaldību pārvaldes kvalitāti un iespēju robežās sniegtu savu juridisko atbalstu dažādu to kompetencē esošo jautājumu labākai pārvaldībai.”

Ņemot vērā iepriekš minēto, ministrija ir pieprasījusi sniegt paskaidrojumus  Daugavpils pilsētas domes vadītājam A.Elksniņam līdz š.g. 15.februārim.  Pēc paskaidrojumu pieņemšanas ministrija lems par turpmāku rīcību, vai  jāsasauc atkārtota domes sēdē un jāatceļ prettiesiski pieņemtais domes lēmums.

Papildu informācija:

Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta