Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pašvaldībām arī turpmāk jāapsaimnieko savā teritorijā esošās piejūras pludmales
31.01.2019

Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) ir gatava arī turpmāk apsaimniekot tās pārziņā esošās pludmales Rīgas jūras līcī un pie Baltijas jūras, taču par piekrastes zonām, kas atrodas ārpus īpaši aizsargājamām dabas teritorijām tāpat kā līdz šim jārūpējas pašvaldībām.

Kopš 2015. gada, kad stājās spēkā Zemes pārvaldības likums, atbildība par pludmaļu uzturēšanu pie jūras uzticēta pašvaldībām, izņemot nelielas teritorijas, kas atrodas nacionālajos parkos speciāli noteiktās zonās un dabas liegumos. No visiem gandrīz 500 kilometriem piekrastes šādi ir 98 kilometri, un par daļu no tiem Pārvalde ir noslēgusi apsaimniekošanas līgumus ar pašvaldībām.

Šo pludmaļu apsaimniekošana pašvaldībām uzticēta pēc viņu pašu iniciatīvas, turklāt šim mērķim pašvaldībām pagājušajā gadā vien bija piešķirti 199 tūkstoši eiro no Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības valde nolēmusi, ka no 2020. gada vairs nekops piekrastes joslu, kas pieder valstij un atrodas Dabas aizsardzības pārvaldes pārvaldības teritorijās.

“Jāuzsver, ka  lielāko daļu piekrastes zonas, tāpat kā pārējās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas iekšzemē apsaimnieko un kārtību tajās uztur pati Dabas aizsardzības pārvalde, kas turklāt veido un uzturot infrastruktūru – takas, laipas, kāpnes un pieejas apskates objektiem,” pauž Pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Turklāt no pludmaļu, gan arī citu dabas objektu apmeklējuma tiešās ieguvējas ir tieši pašvaldības, jo tūristi nakšņo šajās teritorijās, iepērkas un citā veidā dod pienesumu teritoriju ekonomiskajai attīstība.

Līdzšinējo sadarbību ar pašvaldībām Pārvalde uzskata par veiksmīgu un to vēlētos turpināt, taču, ja pašvaldības lems citādi, pludmales zonu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās apsaimniekos pašu spēkiem, ieguldot līdzekļus no Pārvaldes pamatbudžeta.

Kopumā Dabas aizsardzības pārvaldes pārziņā nodotas 23 atsevišķas pludmales zonas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās kopumā 98 kilometru kopgarumā. Līgumi par apsaimniekošanu noslēgti ar sešām pašvaldībām.

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150 
maija.rena@daba.gov.lv, www.daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta