Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Skaidrojums par Rīgas domē plānoto pagaidu administrāciju un tās vadītāju
20.12.2018

Atbildot uz presē un masu medījos izskanējušo informāciju par Rīgas domē plānotās pagaidu administrācijas vadītāja iesaisti koruptīvos skandālos un tiesu procesos, sniedzu sekojošu informāciju par plānotās Rīgas domes pagaidu administrācijas darbu, administrācijas iecelšanas procesu un likumprojektā piedāvātajām pagaidu administrācijā ieceļamām amatpersonām.

Saskaņā ar likuma „Par pašvaldībām” 92.panta trešo un ceturto daļu Saeima, pieņemot likumu par domes atlaišanu, pēc Ministru kabineta priekšlikuma ieceļ attiecīgajā administratīvajā teritorijā pagaidu administrāciju un nosaka, kādā termiņā jānotiek jaunām domes vēlēšanām.

Sagatavotais likumprojekts “Rīgas domes atlaišanas likums” nosaka, ka Rīgas pilsētas pagaidu administrācija darbosies sešu cilvēku sastāvā saskaņā ar pagaidu administrācijas apstiprinātu nolikumu, kas noteiks tās darba organizāciju, nodrošinot domes kompetences īstenošanu.

Pagaidu administrācija pilda likumos paredzētās domes funkcijas un darbojas līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāk jaunievēlētā dome. Savukārt pašvaldības administrācija, iestādes, institūcijas turpinās pildīt tām noteikto kompetenci, tāpat kā pirms Rīgas domes atlaišanas un pagaidu administrācijas iecelšanas.

Likumprojekta 5.pants paredz, ka jaunās Rīgas domes vēlēšanas notiek 2019.gada 25.maijā. Šis datums sakrīt ar kārtējām Eiropas parlamenta vēlēšanām.

Saeima, pieņemot likumprojektu “Rīgas domes atlaišanas likums”, Rīgas pilsētas pašvaldībā iecels pagaidu administrāciju, par kuras vadītāju ministrijas piedāvātajā likumprojektā plānots iecelt pašreizējo VARAM valsts sekretāra vietnieku Aivaru Draudiņu, kurš ir partijām nepiederošs ierēdnis ar nevainojamu reputāciju un ir atbilstošs Civildienesta likuma 7.pantam.

A.Draudiņš ir strādājis Rīgas pilsētas pašvaldības vadošos amatos – vadījis Rīgas domes Vides komiteju, bijis Rīgas domes izpilddirektora vietnieks, bet pēdējos gadus strādājis VARAM jautājumos, kas saistīti ar pašvaldību attīstību un pārraudzību. Par darbu Rīgas Domē saņēmis pateicības rakstus, tāpat saņēmis pateicības rakstus par darbu valsts pārvaldē.

Līdz ar to uzskatāms, ka pašreiz A.Draudiņš ir piemērotākais kandidāts Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja amatam.

Ņemot vērā presē un masu mēdijos izskanējušos Rīgas mēra N.Ušakova izteikumus par iespējamā pagaidu administrācijas vadītāja A.Draudiņa iesaisti vairākos koruptīvos skandālos un tiesu procesos, vēlos vērst skaidrību, ka A.Draudiņš strādājot ierēdņa amatā nav un nav bijis piederošs nevienai politiskajai partijai vai apvienībai, tai skaitā nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, A.Draudiņš ir ilgstoši VARAM strādājošs ierēdnis, kura reputācija atbilst Valsts Civildienesta likuma 7.pantam, kas cita starpā paredz, ka par valsts civildienesta ierēdni nevar būt persona, kas ir sodīta par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem vai reabilitēta, vai kurai ir noņemta vai dzēsta sodāmība, vai kura būtu atbrīvota no ierēdņa amata ar tiesas spriedumu krimināllietā.

Līdz ar to pašreizējā Rīgas domes priekšsēdētāja N.Ušakova izteikumi par A.Draudiņa k-gu ir uzskatāmi par melīgiem un klaji apmelojošiem!


Jānis Eglīts
Parlamentārais sekretārs
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta