Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā apspriež 5G Tehnoloģiju attīstības un drošības jautājumus Ziemeļeiropas reģionā
19.12.2018
Otrdien, 18.decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās divpusēja tikšanās, kurā VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis tikās ar ASV vēstniecības pārstāvjiem Kenetu M.Zurčeru (Kenneth M.Zurcher) un Braientu Platu (Briant Platt), lai apspriestu 5G tehnoloģiju attīstības jautājumus Ziemeļeiropā un globāli.

Tikšanās laikā tika diskutēti un apspriesti jautājumi par inovatīvās 5G tehnoloģijas attīstības perspektīvām 5G ieviešanā reģionā, īpaši atzīmējot sadarbību infrastruktūras drošības jautājumus. Puses atzinīgi novērtēja Latvijas uzņemto iniciatīvu kļūt par jaunās tehnoloģijas attīstības platformu, kā ari Latvijas progresu un centienus ieņemt līderpozīcijas 5G tehnoloģijas attīstībā reģionā.

Pozitīvi tika vērtēta jau šogad notikušā starptautiskā 5G tehnoloģijas foruma norise, kurā plaši bija pārstāvēta un nozīmīgu lomu ieņēma ASV vadošo tehnoloģisko kompāniju augstākā vadība: Accenture Digital, CISCO, Intel Corporation, Microsoft un Qualcomm Inc.

Sarunas ietvaros kā nozīmīgu aspektu abas puses uzsvēra 5G ekosistēmu veidošanu, tostarp, attīstāmo jauno tehnoloģiju un inovatīvu pakalpojumu ar augstu pievienoto vērtību iedzīvotājiem, tai skaitā, lietu interneta, pašbraucošo automašīnu, digitālās veselības, viedo pilsētu, viedo māju attīstībā.

Vienlaikus augstajai pievienotajai vērtībai un jaunajiem pakalpojumiem nozīmīga ir attīstāmo sistēmu drošība, līdz ar to puses vienojās turpināt sadarbību, informācijas apmaiņu un ekspertu diskusijas par drošības riskiem, kas saistīti ar infrastruktūras attīstību, tādējādi veicinot vienotu izpratni par izaicinājumiem un iespējamiem risinājumiem 5G infrastruktūras drošībai.

Plānoto 5G Forumu 2019.gadā iecerēts veidot kā informācijas apmaiņas platformu, kur būs vieta kā augsta līmeņa ekonomiskām un politiskām diskusijām, tā arī praktisku biznesa piemēru (case studies) studijām.

Papildu informācijai:

Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta