Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mēnesī vidēji tiek izsniegtas ap 16 tūkstošiem eID karšu
18.12.2018

2018. gadā vidēji mēnesī izsniegtas 16 tūkstoši eID kartes, kas ir tikpat, cik šogad izdotas pases. Kopumā Latvijā izsniegts jau aptuveni viens miljons eID karšu, liecina Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes apkopotā informācija.

Vairāk nekā 400 tūkstošiem izsniegtās personas apliecībās (eID kartes) ir aktivizēts drošs elektroniskais paraksts (e-paraksts). Līdz ar to pieaudzis e-paraksta lietošanas temps – šī gada pirmajos 11 mēnešos e-paraksts lietots 5,7 miljonu reižu, bet visa pērnā gada laikā tas sasniedzis 4,8 miljonus reižu.

“E-pakalpojumu un e-paraksta lietošanas pieaugums liecina, ka Latvijas sabiedrība novērtē valsts sniegtās iespējas un radītos digitālos risinājumus, labprātāk izvēloties savas dzīves situācijas risināt elektroniski. Ņemot vērā ikdienas straujo ritējumu, būtiskāka kļūst mobilitāte, ko sniedz eID karte un e-paraksts, jo sazināties ar valsts iestādēm, tostarp pārbaudīt dokumentus ir iespējams sev ērtā laikā un vietā,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis.

Ar eID karti oktobrī parakstīts šogad lielākais dokumentu skaits – eParakstīšanai oktobrī tā lietota nedaudz vairāk nekā 100 tūkstošus reižu. Arī novembrī eID karšu lietotāji parakstījušies 98 500 reizes, savukārt gada pirmajā pusē eParakstīšanai karte lietota vidēji 80 000 reizes mēnesī. Jau no nākošā gada eID kartēs bez maksas tiks iekļauts neierobežots e-parakstīšanas reižu skaits.

Godalgotais sportists un programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstnesis Aigars Apinis aicina ikvienu ne tikai izmantot eParakstu, bet arī ar savām dzīves situācijām saistītās formalitātes risināt attālināti: “E-pakalpojumi tiešām ir ērta iespēja dažādas ikdienišķas formalitātes sakārtot mājās, neuztraucoties par to, kā nokļūt līdz iestādei. Īpaši aktuāli tas ir cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo ne visur ir nodrošināta vides pieejamība. Tāpēc aicinu ikvienu atvieglot savu ikdienu un izmēģināt eID kartes un citu e-risinājumu iespējas, iegūstot virkni priekšrocību!”

Kopš septembra sākuma ikvienam ir pieejama mobilā lietotne “eParaksts”, kas nodrošina jau parakstītu dokumentu pārbaudi, parakstīšanu, kā arī nosūtīšanu adresātam. Tāpat dokumentu parakstīšanai iespējams izmantot arī eID karti un portālu eParaksts.lv. Lai uzzinātu vairāk par ieguvumiem, kas saistīti ar e-paraksta izmantošanu, aicinām apskatīt integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vietnē mana.latvija.lv atrodamo informāciju “Dokumentu parakstīšana ar elektronisko parakstu”.

Papildu informācija:

Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: vita.krievina@varam.gov.lv


Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta