Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Reģionālās attīstības koordinācijas padomes sēdē saskaņo ERAF finansējuma un rezultātu sadalījumu nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām uzņēmējdarbībā, kultūrā un sociālo pakalpojumu jomā
12.12.2018
Rīgā, 2018.gada 11.decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās Reģionālās attīstības koordinācijas padomes (padome) sēde. Tās laikā tika saskaņots finansējuma sadalījums un rezultāti nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām uzņēmējdarbībā, kultūrā un sociālo pakalpojumu jomā.

Ar mērķi atjaunot degradētās teritorijas uzņēmējdarbības attīstībai[1], radot jaunas darba vietas un veicinot nefinanšu investīciju piesaisti, padomes laikā tika saskaņotas nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldību – Jēkabpils, Liepājas un Jūrmalas pilsētas – attīstības programmu investīciju plānos precizētās projekta idejas. Tāpat katrai pašvaldībai noteikts precizētais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums un iznākuma rādītāju sadalījums – Jēkabpilij 11 332 938 eiro apmērā, Liepājai 15 058 606 eiro apmērā un Jūrmalai 12 005 669 eiro apmērā. Kopumā šo pilsētu projektu ietvaros plāno radīt 630 darba vietas un sekmēt nefinanšu investīciju piesaisti nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos 38 milj. EUR apmērā.

Tāpat tika nolemts saskaņot nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldību (izņemot Rīgu) projektu idejas  pakalpojumu infrastruktūras bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā[2] attīstībai. Kopumā šim specifiskā atbalsta mērķim nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībām plānotais ERAF finansējums ir 11 141 657 eiro apmērā, izveidojot un/vai labiekārtojot 223 vietas bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un 390 vietas sabiedrībā balstītu pakalpojumu sniegšanai personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Kā arī tika izskatīts jautājums par finansējumu, rezultatīvo rādītāju un projekta ideju saskaņošanu ar mērķi saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu un attīstīt ar to saistītos pakalpojumus[3] Jēkabpils, Jūrmalas, Rīgas un Liepājas pilsētās. Tika nolemts saskaņot ar nosacījumu finansējuma (938 716 EUR) un iznākuma rādītāju apmēru Jēkabpils pilsētas projekta idejai “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī”, kā arī precizēt Rīgas, Liepājas un Jūrmalas pilsētu pašvaldību attīstības programmu investīciju plānus.

Vienlaikus tika izskatīts ziņojums par Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda ieguldījumiem un rādītājiem administratīvajās teritorijās, ko sākot ar 2016.gadu, katru gadu VARAM sagatavo un Valsts reģionālās attīstības aģentūra publicē Reģionālās attīstības indikatoru modulī (www.raim.gov.lv).

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


[1] VARAM pārziņā esošais 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķis “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām”

[2] Labklājības ministrijas pārziņā esošais 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķis “Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā” 9.3.1.1. pasākums “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai”

[3] Kultūras ministrijas pārziņā esošais 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķis “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” trešā projektu iesniegumu atlases kārta “ieguldījumi kultūras un dabas mantojuma attīstībai nacionālas nozīmes attīstības centru pašvaldībās” 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta