Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
“Zaļās izcilības balvas 2018” pasniegšanas pasākums
07.12.2018
Šogad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) padotības iestādes Valsts vides dienests apbalvojumu “Zaļās izcilības balva” saņēmuši 18 uzņēmumi un pašvaldības. Tās laureātiem pasniedza VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, uzsverot, ka balvas ieguvēji ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, lai mazinātu saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts:
"Vides aizsardzība un ilgtspējīga attīstība ir ne tikai tālredzīga rīcība, bet faktiski nepieciešamība. Ikdienas darbā ir būtiski rīkoties tālredzīgi – gan skatoties caur uzņēmējdarbības prizmu, gan arī ņemt vērā to, kā veiktā saimnieciskā darbība ietekmē vidi pašvaldībā, Latvijā, Eiropā, kā arī visā pasaulē. Ir svarīgi paturēt prātā arī globālo kontekstu – mums ir tikai viena planēta, kā arī viena Latvija. Tādēļ gan uzņēmējdarbībā, gan individuāli ir jārīkojas tā, lai arī turpmāk mēs Latviju pamatoti varētu uzskatīt par zaļu valsti ar labu vides kvalitāti, un tieši tādēļ ikviens no mums jau šodien ir atbildīgs par to, lai kopīgiem spēkiem mums izdotos to tādu arī saglabāt".


Foto: Ilmārs Znotiņš

Par vides aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu un pašiniciatīvu ietekmes uz vidi mazināšanā balvu saņēma SIA “PF Vecauce”, akciju sabiedrība “Cesvaines piens”, SIA “Vinda”, SIA “Daile Agro”, akciju sabiedrība “Madara Cosmetics”, SIA “Axon Cable”,SIA “Brabantia Latvia”, SIA “Jensen Metal”, SIA “LEAX Rēzekne”, SIA “Neste Latvija” naftas produktu terminālis Rīgā, Laivinieku ielā 5, SIA “Lestene”, zemnieku saimniecības “Lūsēni” un “Stārķi” (Daugavpils novada Sventes pagasts), SIA “Pils rajona namu pārvalde”. Ar “Zaļās izcilības balvu” tika apbalvotas arī trīs pašvaldības – Valmieras pilsētas pašvaldība, Rucavas novada pašvaldība un Alūksnes novada pašvaldība.

“Zaļās izcilības” veicināšanas balva šogad tika pasniegta zemnieku saimniecībai “Stārķi” (Viļakas novada Susāju pagasts).

Uzņēmumi un pašvaldības VVD „Zaļā saraksta” statusu iegūst uz trīs gadiem. VVD “Zaļās izcilības balvas” pasniegšanu finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta