Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Katovicē, Polijā sākusies Klimata pārmaiņu konference ar mērķi vienoties par Parīzes nolīguma ieviešanas noteikumiem
03.12.2018

2018.gada  2. - 14. decembrī Katovicē, Polijā norisinās Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām, Kioto protokola un Parīzes nolīguma pušu sanāksmes un vairāki simti saistīto pasākumu (turpmāk – Klimata pārmaiņu konference). 3.decembrī Klimata pārmaiņu konferences sākumā valstu līderu samita ietvaros uzstāsies Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un daudzpusējās novērtēšanas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prezentēs Latvijā paveikto.

Raimonds Vējonis samitā teiks uzrunu, uzsverot nepieciešamību pieņemt lēmumus, kas veicinās Parīzes nolīguma efektīvāku piemērošanu. Klimata pārmaiņu konferences norisēm iespējams sekot līdzi tiešraidēs konferences mājas lapā: https://unfccc-cop24.streamworld.de/upcoming.

Paralēli, 3.decembrī Klimata pārmaiņu konferencē Latvija prezentēs savu progresu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanā, un tādējādi tiks pabeigts Latvijas daudzpusējās novērtēšanas process. Tā ietvaros, balstoties uz Latvijas sagatavoto ziņojumu*, Latvijai jebkura valsts varēja uzdot jautājumus par tās progresu SEG samazināšanā (jautājumi tika saņemti no Ķīnas, Jaunzēlandes un Brazīlijas). Prezentācijas ietvaros Latvija  informēs par progresu mērķu sasniegšanā, izskaidros politikas un pasākumus, kā arī institucionālo ietvaru.

Klimata pārmaiņu konferencē Katovicē piedalās vairāk nekā 20 000 dalībnieku, kas padara to par lielāko šāda veida notikumu kopš Parīzes nolīguma pieņemšanu pirms trīs gadiem. Parīzes nolīgums uzskatāms par vēsturisku panākumu globālajā cīņā ar klimata pārmaiņām, jo paredz visiem vienlīdz saistošus globālus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai. Parīzes nolīgumu ir ratificējušas jau vairāk nekā 180 pasaules valstis. Latvija Parīzes nolīgumu ratificēja 2017. gada 8. februārī.

Klimata pārmaiņu konferencē Latviju intereses aizstāv pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas un Zemkopības ministrijas.

Sīkāka informācija par klimata pārmaiņu konferences norisēm: https://unfccc.int/katowice

*Ziņojums pieejams:

https://unfccc.int/files/national_reports/national_communications_and_biennial_reports/application/pdf/9308541_latvia-br3-nc7-1-latvia_nc7_29122017.pdf

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.09.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta