Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis piedalīsies starptautiskā konferencē “Izredzes un izaicinājumi digitālās ekonomikas attīstībai ES”
28.11.2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis 29.-30.novembrī piedalīsies starptautiskās konferences “Izredzes un izaicinājumi digitālās ekonomikas attīstībai ES” paneļdiskusijā.

VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis: “Digitālā ekonomika un digitālais vienotais tirgus ir nākotnes inovāciju, konkurētspējas un izaugsmes virzītājspēks. Mūsu uzdevums ir aktīvi piedalīties šajā procesā, dalīties ar pieredzi un idejām”.

Šajā konferencē* tiks apspriesta izredzes un problēmas saistībā ar digitalizācijas iniciatīvām Eiropas Savienībā (ES) un tā organizēta sadarbībā ar DIGINNO projekta partneriem. Konference ļaus noskaidrot labāko praksi un iedvesmos ideju apmaiņai. Papildus digitalizācijas iniciatīvām Baltijas jūras reģionā ES valstis ir uzsākušas iniciatīvas, kuru mērķis ir radīt digitālās ekonomikas. Šīs politikas un iniciatīvas ir vērstas uz to, lai veicinātu IKT un digitālo tehnoloģiju izmantošanu uzņēmējdarbības nozarē un veicinātu digitālu sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu. Tomēr ES valstīs šīs politikas, tehnoloģijas, pakalpojumi, tirgi un citas iniciatīvas netiek attīstītas. Tas rada iespēju konferencē ideju apmaiņai, kurā dažādas ES dalībvalstis var apmainīties ar esošo pieredzi digitalizācijas politikas izstrādē un digitalizācijas iniciatīvu sekmēšanā. Dalībnieki būs akadēmisko aprindu uzņēmumu, digitalizācijas tīklu, publisko iestāžu pārstāvji.

ES digitālās ekonomikas un digitālā vienotā tirgus izveide tiek uzskatīta par nākotnes izaicinājumu. Tautsaimniecības digitalizācijas idejas ir iekļautas stratēģijā "Eiropa 2020" un tiek pētītas vairākos projektos, tostarp Baltijas jūras reģiona jūras reģiona reģionālajā projektā “DIGINNO – Digitālais inovāciju tīkls”. Projekta mērķis ir veicināt IKT izmantošanu uzņēmējdarbības nozarē, attīstīt novatoriskus digitālos sabiedriskos pakalpojumus un atvieglot ar vienoto tirgu saistītas digitālās politikas diskusijas par Baltijas jūras reģiona līmeni.

VARAM otro gadu aktīvi piedalās INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014.-2020. gadam” projektā „DIGINNO – Digitālo inovāciju tīkls”, kura galvenie mērķi ir digitālo pārrobežu pakalpojumu veicināšana.

Papildu informācijai:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: pres@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 *11th CMI International Conference, 2018: Prospects and challenges towards developing a Digital Economy within the EU

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta