Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VVD vērsīsies policijā par konstatētiem pārkāpumiem Cēres pagasta atkritumu apsaimniekotāja "Galangal" darbībā
28.11.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas padotībā esošā iestāde –  Valsts vides dienests (VVD) vērsīsies policijā par Cēres pagasta "Priedītēs" nelegāli izvietotajiem atkritumiem un konstatētajiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekotāja SIA "Galangal" darbībā.


VVD noskaidrojis, ka uzņēmējs no Skandināvijas valstīm ievesto atkritumu piegādes pavadzīmēs bija norādījis realitātei neatbilstošu kravas galamērķi – Sējas novadu, nevis Cēres pagasta "Priedītes", kur atkritumi tika izkrauti.

Ņemot vērā to, ka kravas pavaddokumentos norādītā izkraušanas vieta nesakrita ar kravas faktisko izkraušanas vietu, VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes inspektori dokumentēja izkraušanas darbus fotogrāfijās un pieprasīja paskaidrojumus no uzņēmuma īpašnieka un vadītāja Roberta Redko. Par notikušo VVD informēta  arī Norvēģijas atbildīgā iestāde.

VVD veikts intensīvs darbs, lai novērstu likuma pārkāpumu – panāktu, lai vainīgie atbilstoši likumā noteiktajam tiktu sodīti, kā arī tiek veiktas visas iespējamās darbības, lai zemes īpašnieks piespiedu kārtā veiktu teritorijas sakopšanu.

VVD ieskatā, "Priedīšu" teritorijas sakopšana un attīrīšana no nelegālajiem plastmasas atkritumiem ir uzņēmuma pienākums, un tas jāpaveic līdz šī gada 20.decembrim.

Šī teritorija VVD ir zināma, un inspektori jau ilgāku laiku seko līdzi tajā notiekošajam, analizējot apsaimniekotās atkritumu plūsmas. Dienesta inspektori pārbaužu laikā atklāja, ka "Galangal" atkritumu pārkraušana, šķirošana un uzglabāšana nenotiek saskaņā ar tiem nosacījumiem, kas izvirzīti uzņēmumam izsniegtajā atkritumu apsaimniekošanas atļaujā. VVD vides inspektors uzņēmuma pārstāvim ir uzlicis par pienākumu iežogot teritoriju, lai tajā nevarētu iekļūt nepiederošas personas, un pārvietot atkritumus uz uzglabāšanai piemērotu vietu, jo pašlaik tie atrodas āra teritorijā bez atbilstoša ūdensnecaurlaidīga seguma.

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta