Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Iniciatīvā “Daru labu dabai” nostiprina 300 m garu piekrastes kāpu posmu
27.11.2018

Lai pasargātu erozijas un cilvēku ietekmes apdraudētās piekrastes kāpas, Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvaldes) darbinieki iniciatīvā „Daru labu dabai” pagājušajā nedēļā pabeidza kāpu stiprināšanu 300 metrus garā posmā Gausajā jūdzē, Engures novada Lapmežciema pagastā.

Kāpu stiprināšanas talkas Gausajā jūdzē noritēja visu rudeni, un tajās aktīvi iesaistījās gan vietējie iedzīvotāji, gan brīvprātīgie no visas Latvijas.

Papildus brīvprātīgo, pašvaldības un Pārvaldes sniegtajam ieguldījumam piekrastes kāpu stiprināšanā projekta laikā Engures novada piekrastē 3 hektāru platībā atjaunotas arī pelēkās kāpas, apsaimniekoti piejūras zālāji, atbrīvojot teritoriju no tādām invazīvajām sugām kā krokainā roze, teritorijā izretināti arī vecie kārklu krūmi un blīvais priežu apaugums.

“Sakām lielu paldies ikvienam šajās apsaimniekošanas aktivitātēs iesaistītajam. Esam paveikuši lielu un smagu darbu, lai uzlabotu priekškāpu un pelēko kāpu „veselību”. Lai arī sākotnēji varētu šķist, ka vislabākās „zāles” dabas ārstēšanā ir cilvēka neiejaukšanās, tomēr tam jau ir stipri par vēlu. Cilvēks ir iejaucies, tādās dabas teritorijās kā piekrastes kāpas ienesot invazīvās augu sugas, metot tajās sadzīves un bioloģiskos atkritumus vai vienkārši izbradājot tās. Patlaban vienīgi varam vērst to visu par labu,” skaidro Pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Kārlis Lapiņš.

Viņš uzsver, ka jo īpaši būtiski šie dabas apsaimniekošanas darbi ir tādēļ, ka gan pelēkās kāpas, gan priekškāpas ir kāpu veidi, kas mūsdienās sastopami aizvien retāk un mazākās platībās. “Visa piekraste kopumā ir dabiska ekosistēma, kas nodrošina mums dažādus pakalpojumus, piemēram, aizsardzību pret eroziju un katastrofām, nodrošina dzīvotnes sugām un bioloģisko daudzveidību, sniedz mums atpūtas un veselības veicināšanas iespējas, estētisko iedvesmu, kā arī pārtiku un izejvielas,” uzsver K. Lapiņš.

Kāpu stiprināšana un biotopu apsaimniekošanā sadarbībā ar Pārvaldi iesaistījās Lapmežciema pagasta pārvalde projektā "Rīgas jūras līča piekrastes un Kaņiera ezera biotopu apsaimniekošana un infrastruktūras izveide Engures novada teritorijā”, Nr.1-08/89/2018.

Septiņu hektāru platībā veikta arī niedrāja fragmentācija vienā no populārākajiem Ķemeru Nacionālā parka tūrisma objektiem – Kaņiera ezerā. Atpūtnieku ērtībām attīrīta arī ezera peldvieta Lapmežciemā pie Starpiņupes. Papildus dabas saglabāšanas aktivitātēm teritorijas atbrīvotas arī no atkritumiem, ko šeit atstāj atpūtnieki.


Informāciju sagatavoja:

Baiba Ralle
Dabas aizsardzības pārvaldes
Dabas izglītības centra “Meža māja”
Dabas izglītības darba speciāliste
baiba.ralle@daba.gov.lv
Tālr.: 28611079

Papildu informācija:

Kārlis Lapiņš
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas
Vecākais valsts vides inspektors
Tālr.: 26495578
karlis.lapins@daba.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta