Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vērtīgi padomi savas karjeras attīstībā
27.11.2018

Neskatoties uz to, ka ķīniešu domātāja Konfūcija teiktais “Izvēlies darbu, kuru mīli un tev ne dienas nebūs jāstrādā” ir šķietami pašsaprotams, ceļš līdz šādam darbam ne vienmēr ir tik vienkāršs. Valsts piedāvā dažādas elektroniskas iespējas, kas palīdz atrast darbu, novērtēt savas prasmes un aicina izmantot arī citus ceļus.

Mūsu profesionālajā ikdienā parādās apstākļi, ko paši nevaram tiešā veidā ietekmēt. Līdz ar to ir būtiski apzināties savas iespējas darba meklēšanā, jaunu zināšanu un prasmju apguvē, kā arī izmantot iespējas mainīt savu nodarbošanos jeb pārkvalificēties. 

Noskaidro, kādas darba meklēšanas iespējas piedāvā valsts!

Lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk atkal iekļautos darba tirgū, ikvienam ir pieejamas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvātās iespējas, piemēram, izpētīt profesiju aprakstus, izpildīt testus par sev piemērotu profesiju, apskatīties darba tirgus prognozes un pieteikties NVA karjeras konsultācijām. NVA piedāvā plašas darba meklēšanas iespējas, turklāt palīdz izstrādāt darba atrašanas plānu, kas atvieglo darba meklēšanas procesu un samazina ar to saistīto stresu. Vērtīgu informāciju iespējams atrast NVA piedāvātajā ceļvedī karjeras veidošanā.  

Kāpēc pieteikties bezdarbnieka vai darba meklētāja statusam?

Atceries, ka jau pirmajā dienā pēc darba zaudēšanas var iegūt bezdarbnieka statusu. Tas nodrošina iespēju pieteikties bezmaksas izglītības nodarbībām, karjeras konsultācijām un saņemt palīdzību, meklējot jaunu darbu. Tāpat bezdarbnieka statusu saņēmušam cilvēkam ir tiesības uz bezdarbnieka pabalstu. Iepazīsties ar plašāku informāciju par bezdarbnieka statusu un iespējām tam pieteikties.

Elektroniski NVA adresētu iesniegumu bezdarbnieka vai darba meklētāja statusa piešķiršanai var iesniegt, izmantojot tiešsaistes formu „Iesniegums iestādei”, kas pieejama, identificējoties portālā Latvija.lv.

Uzsākt ko jaunu nekad nav par vēlu

Ja esi izlēmis pārkvalificēties vai vēlies profesionāli pilnveidoties, vari izmantot dažādās mācību iespējas pieaugušajiem. Par mūžizglītību un pieaugušo izglītības iespējām uzzini vairāk dzīves situācijas aprakstā Studijas un mūžizglītība. Gadījumā, ja esi zaudējis darbu un reģistrējies kā bezdarbnieks, tad izmanto NVA piedāvātās mācību iespējas, piemēram, atbalstu profesionālās kompetences novērtēšanai vai konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus.

Apgūsti jaunas prasmes un stiprini savu konkurētspēju

Tehnoloģiju attīstība ir ļoti strauja, kas ietekmē arī situāciju darba tirgū. Lai saglabātu savu konkurētspēju, svarīgi ir paplašināt savu kompetenču loku un celt savu kvalifikāciju. Šobrīd jebkurā profesijā  ir svarīgi spēt pielāgoties mainīgajiem apstākļiem. Šajā gadījumā lieti noderēs portālā muzizglitiba.lv pieejamā interaktīvā karte, kur pieejama informācija par pieaugušo izglītības iespējām Latvijas novados un pilsētās.

Noskaidro, kādas ir nodarbinātības iespējas dažādām sabiedrības grupām

Darbinieku nodarbināšana dažādām sabiedrības grupām tiek regulēta ar Latvijas likumdošanu. Tajā pašā laikā dažādām cilvēku grupām atkarībā no vecuma, veselības stāvokļa un dzīvesvietas var būt zināmas atšķirības. Piemēram, personu ar invaliditāti, studentu, ārvalstu pilsoņu vai bērnu un pusaudžu nodarbināšanas aspekti atšķiras, tāpēc aicinām gan darba devējus, gan darba ņēmējus iepazīties ar visu nepieciešamo informāciju, lai zinātu savas tiesības darba tirgū un darba meklēšanā.

Papildu informācija:

Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: vita.krievina@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" .

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta