Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pasniegta LIFE balva 2018
22.11.2018

2018.gada 22.novembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza “LIFE balvu 2018” sekmīgākajiem Latvijas LIFE programmas projekta realizētājiem sešās nominācijās.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Arvien izteiktāk ir jūtama klimata pārmaiņu ietekme, augsnes un bioloģiskā daudzveidības degradācijas sekas. Tādēļ mums – gan Latvijai, gan citām Eiropas un pasaules valstīm, ir jāpārorientējas uz aprites ekonomikas modeli. Tādā modelī produktu, materiālu un resursu vērtība tiek uzturēta ekonomikā pēc iespējas ilgāk, radot pēc iespējas mazāk atkritumu. Dzīvot videi draudzīgi – tas vairs nav izvēles jautājums, bet vienīgā iespēja ilgtermiņā. Tādēļ izsaku pateicību ikvienam LIFE projektu īstenotājam par augstu vides apziņu un atbildīgu attieksmi!”

“LIFE balva 2018” tika pasniegta sešās nominācijās:

  • Latvijas Universitātei nominācijā – Projekts, kurš veicis teritoriāli plašākās dabas aizsardzības aktivitātes - projekta mērķis bija īstenot mitrāju aizsardzības un atjaunošanas pasākumus, lai nodrošinātu Latvijā un Eiropas Savienībā nozīmīgu biotopu saglabāšanu un aizsardzību.
  • Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram nominācijā – Publiski aktīvākais projekts - projekta  mērķis bija aizsargājamo ainavu apvidū “Ādaži” atjaunot virsājus, mežus un augsto purvu – dzīvesvietas Eiropā retajam rubenim, vakarlēpim, zaļajai vārnai, sila cīrulim, stepes čipstei, purva tilbītei un brūnajai čakstei.
  • SIA “BALTICFLOC nominācijā – Augstāk novērtētais jaunais projekts - projekta mērķis ir alternatīvas makulatūras atkritumu un kaņepju šķiedras pārstrādes attīstīšana, ražojot inovatīvus siltumizolācijas materiālus ar uzlabotu siltumvadītspēju, kā arī efektīvāka makulatūras šķirošana un pārstrāde reģionā.
  • Biedrībai „Baltijas Vides forums” nominācijā – Inovatīvākais projekts – projekta ietvaros pētīts biobutanols, kas ir šķidra biodegviela, kuras īpašības ir tuvākas benzīnam nekā etanolam, un veikti eksperimentāli pētījumi jaunas tehnoloģijas izstrādei, kā pastāvošās biobutanola ražošanas tehnoloģijas pielāgot zāles kā izejvielas izmantošanai.
  • Nodibinājumam „Latvijas Dabas fonds” nominācijā – Ambiciozākais projekts – projekta  laikā tiek veikta viena no apjomīgākajām vienas putnu sugas ligzdošanas atradņu apsekošanām, kāda Latvijā jebkad tikusi īstenota.
  • Dabas aizsardzības pārvaldei nominācijā – Valstiski nozīmīgākais projekts – projekta laikā ir sagatavots nacionālā līmeņa stratēģiskais dokuments – Dabas aizsardzības Prioritāro rīcību plāns, kas deklarē Latvijas prioritātes bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Ir izstrādāta “Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma 2018. – 2030. gadam”.

Atbilstoši kritērijiem, pavisam konkursā piedalījās 17 projekti. Tradicionāli dabas projektu pieteikumi bija vislielākajā skaitā, tomēr jūtami aktivizējusies arī klimata un vides joma, it īpaši no uzņēmēju puses. Tas liecina gan par pieaugošo vides apziņu uzņēmēju vidū, gan arī par uzņēmējdarbības un dzīves diktētu nepieciešamību meklēt videi draudzīgākus risinājumus, kas vienlaikus sniedz arī ekonomisko labumu.

“LIFE balva 2018” ir Eiropas Komisijas LIFE programmas sekmīgāko Latvijas projektu godināšanas pasākums, kas Latvijā tiek organizēts jau otro reizi, lai  veicinātu LIFE programmas atpazīstamību Latvijā. Tādējādi identificējot un parādot veiksmīgākos LIFE projektu realizētājus Latvijā, periodā no 2016. līdz 2018. gadam. Pasākumu organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija,  Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija un CAP LIFE LAT projekta komanda.


Par programmu LIFE

LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam   ir   EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 48 projekti.

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta