Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM: VVD apturējis trīs nelegālu atkritumu pārrobežu pārvadājumus
22.11.2018

Rīga, 2018.gada 22.novembrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārraudzībā esošais Valsts vides dienests (VVD) šī gada laikā ir veicis 46 pārbaudes atkritumu pārrobežu pārvadājumos, no kurām trīs gadījumos konstatēti būtiski pārkāpumi. Pārbaudes, kurās konstatēti pārkāpumi, veiktas pārvadājumiem, kuri Latvijā ieradušies Ventspils ostā. Atkritumu pārvadājumi ceļojuši uz Latviju no Zviedrijas un Norvēģijas. VVD Ventspils reģionālās vides pārvaldes un Ventspils ostas muitas īstenoto pārbaužu rezultātā tika apturētas trīs nelegālu atkritumu kravas.

VVD ir novērsis iespaidīgu afēru, kurā no Zviedrijas ievestos atkritumus bija paredzēts uzdot par Latvijas teritorijā savāktiem, tādējādi mākslīgi palielinot mūsu valstī savākto un reģenerēto atkritumu daudzumu. Šos, no ārzemēm ievestos atkritumus, tika plānots norādīt par Latvijā savāktiem (pretēji to patiesajai izcelsmei) un tad nodot pārstrādei Latvijā, lai saņemtu dabas resursu nodokļa maksāšanas atbrīvojumu, izvairoties no nodokļu nomaksas. Tādējādi tiktu apkrāpta Latvijas valsts, izvairoties no nodokļu nomaksas.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Esmu gandarīts, ka Valsts vides dienesta inspektoru darba rezultātā ir atklāti pārkāpumi un apturēta nelegālu atkritumu ievešana mūsu valstī. Pērn ministrijas noteiktie grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas nosaka stingrākas kontroles iespējas VVD, kā arī VVD īstenotās inspektoru apmācības, ir ievērojami veicinājušas pārrobežu pārvadājumu pārraudzību. Esmu pārliecināts, ka apturētie nelegālie kravu pārvadājumi ir skaidrs signāls – Latvija nav un nebūs nelegālo atkritumu galamērķis!”

VVD vadītāja Inga Koļegova: “Mēs sadarbojamies ar Zviedrijas un Norvēģijas kolēģiem, informējot par atkritumu pārrobežu pārvadājumu gadījumiem, kur konstatēti būtiski pārkāpumi. Ir svarīgi, lai šī komunikācija tiktu nepārtraukti uzturēta – tikai tā mēs kopīgiem spēkiem ar ārvalstu kolēģiem spēsim kontrolēt un sodīt tos, kuri izvēlas ar savu pretlikumīgo darbību apzināti piesārņot vidi. Konstatētajos trīs gadījumos atkritumu “avots” ir tieši Skandināvijas valstis, proti, ir jāveic darbības, lai novērstu nelegālu atkritumu pārvadājumu cēloni. Tādēļ par katru gadījumu mēs individuāli komunicējam ar tās valsts kolēģiem, no kuras šie nelegālie pārvadājumi cenšas “ieceļot”, lai arvien uzlabotu un pastiprinātu kontroli pār šiem pārvadājumiem un piemērotu ievērojamus sodus tiem, kuri izvēlēsies likumu pārkāpt.”

Kopš šī gada sākuma VVD inspektori veic intensīvākas pārrobežu sūtījumu kontroles., un tās neaprobežojas tikai ar standarta procedūrām. Izvērtējot katru konkrēto situāciju, notiek gan auto transporta novērošana, gan kravu plūsmu kontroles.

Pārrobežu atkritumu kravu kontroles rezultātā apturēti pārvadājumi šī gada 4.oktobrī, 1.novembrī un 16.novembrī. Pārvadājumos VVD inspektori konstatēja būtiskus pārkāpumus, pārbaudot gan pārvadājumu dokumentāciju, gan arī pašu kravu. Kopumā nelegālo pārvadājumu rezultātā tika apturēta vairāk nekā 22,82 tonnu plastmasas atkritumu ievešana Latvijā.

VVD iegūtā informācija un lietu materiāli nosūtīti tiesībsargājošām institūcijām izmeklēšanas veikšanai.  

Papildu informācijai:
Santa Vaļuma
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026463, e-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta