Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latgales iedzīvotāji pilnveido savas zināšanas par e-pakalpojumiem
09.11.2018
Iespēju pilnveidot zināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajās programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” digitālo prasmju darbnīcās izmantojuši Daugavpils un Rēzeknes iedzīvotāji. To laikā ikvienam bija iespēja uzzināt vairāk par vienotā valsts pakalpojumu portāla Latvija.lv sniegtajām iespējām un pieejamajiem e-pakalpojumiem, savu datu aizsardzību, elektroniskā paraksta izmantošanas iespējām un par oficiālās elektroniskās adreses izmantošanas ieguvumiem.

Līdz ar tehnoloģiju attīstību pieaug arī digitāli pieejamo valsts un pašvaldību pakalpojumu klāsts, šobrīd sasniedzot jau vairāk nekā 600 pieejamus e-pakalpojumus.  Jau tagad virkni ar dzīves situācijām saistītu formalitāšu ikviens iedzīvotājs var atrisināt, izmantojot telefonu, datoru vai citu viedierīci, pat neizejot no sava mājokļa, tādēļ vēl būtiskākas kļūst sabiedrības prasmes e-risinājumu izmantošanā.

Īpaši ieinteresēti klātesošie bija par oficiālās elektroniskās adreses izmantošanas iespējām, piemēram, oficiālo ziņojumu saņemšanu vienuviet. Līdz 2019. gada 1. janvārim notiek e-adreses sistēmas pilottestēšana, kuras mērķis ir izmēģināt e-adresi darbībā pirms tās oficiālās ieviešanas, kā arī iegūt sabiedrības un iestāžu ierosinājumus un atsauksmes nepilnību identificēšanai un uzlabojumu veikšanai. 

Lai sniegtu informāciju esošajiem uzņēmējiem, kā arī topošajiem uzņēmējdarbības veicējiem integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” ietvaros apkopotas valsts piedāvāto e-pakalpojumu iespējas uzņēmējiem. Vietnē pieejami  ieteikumi, kas palīdz taupīt laiku, atrisinot ar uzņēmējdarbību saistītās formalitātes digitālā veidā.

Tāpat sīkāk tika apskatīta dzīves situācija kā “Rīcība saslimšanas gadījumā” – izmantojot lietpratīgi valsts piedāvātos e-risinājumus, ir iespējams ar slimošanu saistītās formalitātes atrisināt ātrāk un ērtāk. Piemēram, kā ātrāk un ērtāk pieprasīt slimības pabalstu , izmantojot portālā Latvija.lv e-pakalpojumu „E-iesniegums VSAA pakalpojumiem”, atzīmējot attiecīgi iesnieguma “E-Iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai”, norādot savu bankas konta numuru un informāciju, kādā veidā vēlaties saņemt informāciju par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras lēmumu.

Lai sniegtu palīdzību e-pakalpojumu lietošanā ikvienam, kas vēl nejūtas pārliecināti par savām digitālajām prasmēm, VARAM īstenotās komunikācijas un mācību programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ievaros tiek mācīti digitālie aģenti, piemēram, Rēzeknē mācīto skolotāju un bibliotekāru skaits sasniedzis vairāk nekā 42, bet Daugavpilī 104. Vietnē mana.latvija.lv pieejams vietu un iestāžu saraksts, kur interesenti var noskaidrot tuvāko vietu, kur sastapt kādu no digitālajiem aģentiem, kā arī atrast citus ar programmu saistītus informatīvos materiālus.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!" ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju - fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā - portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē - https://mana.latvija.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma".Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
17.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta