Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ogres 1. vidusskolas skolēni atminēs Morzes kodā šifrētu veltījumu Latvijas simtgadei
08.11.2018
Pasākums notiks 13. novembrī plkst. 9:00 - 10:00 Ogres 1. vidusskolā (Zinību ielā 3, 4. stāva zālē). Kopā ar skolēniem akcijā “Apsveikums Latvijai” piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Egils Helmanis, VAS “Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētājs J.Bārda, Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs un skolotāji.

„Elektronisko sakari” patriotisma projekta „Apsveikums Latvijai” ietvaros jau ceturto gadu ir uzsācis apsveikumu maratonu, kura ietvaros aicina skolēnus un Latvijas iedzīvotājus kopumā līdz 18. novembrim apsveikt Latviju tās simtgadē. Tā ir pasaulē unikāla akcija, kuras mērķis ir neierastā veidā veicināt Latvijas iedzīvotāju patriotismu pret valsti un skolēnu interesi par inženierzinātnēm.

Projekta ietvaros interneta vietnē www.apsveikumslatvijai.lv ikviens aicināts ģimenei, draugam, kolēģim vai paziņai nosūtīt savu apsveikuma tekstu Latvijai dzimšanas dienā,  kurš automātiski tiek pārveidots Morzes kodā.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Laikam ejot uz priekšu, attīstās arī mūsdienu tehnoloģijas un apsveikumu kā noformēšanas, tā nosūtīšanas iespējas. Esmu gandarīts, ka ir pieejama tik inovatīva un mūsdienīga iespēja ikvienam izveidot unikālu apsveikumu savai tēvzemei, izmantojot tik senatnēju komunikācijas veidu kā morzes kodu. Ir svarīgi, lai arī jaunākā paaudze spēj izprast un arī neaizmirst savas dzimtenes dzimšanas dienas nozīmi. Kādu vēstījumu šī diena nes, ko tā nozīmē mūsu tautiešiem. Es ceru, ka ar katru apsveikumu, ko ikviens no mums radīs, mēs spēsim veidot arvien stiprāku un patriotiskāku tautu, kas rupēsies par vēstures notikumu saglabāšanu, kā arī kultūrvēsturiskā un tautiskā mantojuma nešanu nākotnē.”

Jānis Bārda, VAS „Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētājs: ””Apsveikums Latvijai” ir pasaules mērogā unikāls projekts, jo apsveikuma sūtīšana notiek ar Morzes ābeci. Mēs lepojamies ar valsti, kurā dzīvojam, un tas bija viens no iemesliem, kāpēc nolēmām rīkot šo projektu - lai veicinātu patriotismu par valsti, izmantojot inženierzinātnes, kas ir mūsu darba specifika un Latvijas nākotne. Šogad projektam ir piešķirta jauna šķautne - tas tiek veltīts labdarībai un bērnu bērnunamos iepriecināšanai, jo katri 10 apsveikumi pārtaps par vienu kūciņu, kuras tiks nosūtītas Latvijas bērnunamiem.””

Arī šogad Morzes ābeces skaņas ir veidotas kopā ar bērniem no Andžeja Grauda bungu skolas. Tas ļauj ikvienam noklausīties melodiskus apsveikumus, tos atminēt, kā arī sūtīt savus apsveikumus radiniekiem, draugiem un kolēģiem.

Par VAS Elektroniskie sakari

VAS “Elektroniskie sakari” Latvijā nodrošina ierobežoto resursu - radiofrekvenču spektra un numerācijas - drošu un kvalitatīvu pārvaldību, atbilstoši valsts interesēm un elektronisko sakaru tirgus attīstības dinamikai, kā arī sniedz augstas pievienotās vērtības komercpakalpojumus: radioiekārtu identificēšanu, radiosignāla elektromagnētiskā lauka intensitātes mērījumus, radioamatieru seminārus u.c. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.vases.lv, www.facebook.com/elektroniskiesakari

www.twitter.com/vasesinfo

Papildu informācijai:
Inese Ozoliņa
mob. 26174731
inese.ozolina@theproof.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta