Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aicinām žurnālistus uz lašu un taimiņu nārsta vērošanas pārgājienu
07.11.2018

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus kopā ar vides inspektoriem piektdien, 9. novembrī piedalīties lašu un taimiņu nārsta vērošanas pārgājienā gar Vecpalsas upi.

Lašveidīgo zivju nārsta laikā, Pārvaldes vides inspektori turpina pievērst pastiprinātu uzmanību aizsargājamās dabas teritorijās esošajām lašupēm un šo zivju ieguves lieguma ievērošanai. 

Pārgājiena laikā piektdien būs iespēja gan vērot šo cēlo zivju nārstu, gan iepazīt dažādas dabas vērtības Vecpalsas upes krastos, gan tikties un neformālā sarunā ar vides inspektoriem uzzināt par to, kā sokas kontroles pasākumos šoruden. Pārvaldes inspektori ir gan pieķēruši “pie rokas” maluzvejniekus, gan ir atrasti nelegālās zvejas rīki un sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

“Maluzvejniekiem der tomēr aizdomāties, vai ir vērts ar šo rūpalu nodarboties, jo par laša vai taimiņa iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā, saudzēšanas laikā, aizliegtā vietā, normatīvie akti paredz arī kriminālatbildību, rezultātā tiesa var piemērot sodu, nosakot piespiedu darbu, naudas sodu vai pat brīvības atņemšanu,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektors Jānis Pērle.

Tikšanās  pārgājienam plkst. 10.00  Smiltenes novadā, Grundzāles pagastā pie brīvdabas estrādes. Pārgājiena garums – apmēram 3 kilometri, to vadīs  biologs un Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektors Jānis Pērle.

Lūdzam pārgājienam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 29272365 vai rakstot uz e-pastu maija.rena@daba.gov.lv

Saskaņā ar Makšķerēšanas noteikumiem Latvijas iekšējos ūdeņos paturēt lomā lašus un taimiņus ir aizliegts visu gadu, izņemot atsevišķas, īpaši norādītas teritorijas un licencētās makšķerēšanas vietas, savukārt nārsta laikā no 1. oktobra arī šajās īpaši norādītajās vietās lašus ķert nedrīkst. Lašupēs periodā no 1. oktobra līdz novembra vai decembra beigām aizliegts spiningot. Ar šo upju sarakstu un citiem nosacījumiem var iepazīties šeit: http://ej.uz/lasupes/.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus. Der atcerēties, ka par zivju  iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī  kriminālatbildību, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums.

Informāciju sagatavoja:

Maija Rēna
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
maija.rena@daba.gov.lv
Tālr.: 29272365

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta