Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
“Jūras plānojums 2030” tiek nodots sabiedrības vērtēšanai
30.10.2018
Rīga, 2018.gada 30.oktobrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādājusi Rīkojuma projektu “Par jūras plānojumu 2030” (JP), kura mērķis ir panākt maksimāli efektīvu un tajā pašā laikā videi saudzīgu jūras telpas izmantošanu. Turpmāko divu nedēļu laikā rīkojuma projekts ir pieejams sabiedrības vērtēšanai, ar plānojuma projektu var iepazīties VARAM mājaslapā.

JP ir pirmais dokuments Latvijā, kas nosaka valsts prioritātes jūras telpas izmantošanā. Plānojums nodrošina sabalansētu un visaptverošu skatījumu par  nozaru nākotnes vajadzībām, kā arī sadarbības ietvaru no iespējami labākas līdzāspastāvēšanas līdz pat vienas un tās pašas jūras telpas vienlaicīgai izmantošanai vairākiem mērķiem.

JP aptver visu Latvijas jurisdikcijā esošo Baltijas jūras daļu, sākot no krasta līnijas līdz ekskluzīvās ekonomiskās zonas ārējai robežai.  Latvijas jūras akvatorija  aizņem 28,5 tūkstošus km2, kas ir 7,6 % no kopējās Baltijas jūras akvatorijas. Plānošanas procesā ir ņemta vērā ar jūru funkcionāli saistītā sauszemes daļa.

JP izstrāde tika  uzsākta jau 2014. gadā, paralēli jūras telpiskā plānojuma izstrādei tika veikts stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums un  pārrobežu konsultācijas ar Lietuvu, Zviedriju un Igauniju. JP izstrādē ir piedalījušies gan Latvijas gan kaimiņvalstu zinātnieki un konsultanti, tajā skaitā projekta 1. redakciju sagatavoja konsorcijs, ko vadīja biedrība “Baltijas Vides Forums” kopā ar Latvijas  Hidroekoloģijas institūtu, Latvijas Jūras administrāciju,  Piekrastes pētniecības un plānošanas institūtu CORPI Lietuvā,  Vides, plānošanas un konsultācijas uzņēmumu Hendrikson&Ko Igaunijā, kā arī piedaloties atsevišķiem nozaru ekspertiem tūrisma, kultūras mantojuma, zivju resursu pārvaldības, putnu un biotopu izplatības jautājumos.

JP sastāv no vairākām daļām. Paskaidrojuma daļa ir esošās situācijas un tendenču analīze. Tajā raksturots Latvijas jūras ūdeņu un vides stāvoklis, sniegts pārskats par jūras dabas un kultūrvēsturiskajiem resursiem, kā arī valsts drošības aspektiem. Tāpat raksturotas ar jūras izmantošanu saistītās saimniecības nozares, to mērķi un nosacījumi nākotnes attīstībai.

Stratēģiskajā daļā ietverts jūras izmantošanas ilgtermiņa attīstības redzējums, mērķi un prioritātes līdz 2030.gadam. Jūras telpas izmantošanas daļa ietver attīstības vadlīnijas ar nosacījumiem un ieteikumiem nozīmīgākajiem jūras izmantošanas veidiem, piemēram, kuģošanai, atjaunojamās enerģijas ražošanai, dabas resursu saglabāšanai un valsts aizsardzībai. Ar Rīkojuma projektu var iepazīties: /lat/likumdosana/normativo_aktu_projekti/telpiskas_planosanas_joma/?doc=26690

Viedokli var izteikt rakstiski vēstules veidā - vēstuli sūtot uz ministriju, vai rakstot e-pastu pasts@varam.gov.lv


Informāciju sagatavoja:

Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta