Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija atbalsta nepieciešamību izstrādāt astoto Vides rīcības programmu
30.10.2018
Austrija, 2018.gada 30.oktobrī. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji piedalījās Austrijā notiekošajā neformālajā Eiropas Savienības (ES) Vides un transporta ministru sanāksmē. Tajā diskutēts par ES vides politikas nākotni ceļā uz jauno Vides rīcības programmu(VRP), kā arī ilgtspējīgu mobilitāti.

Sanāksmē apsprieda nepieciešamību izstrādāt astoto VRP un iekļaujamās prasības, kā arī diskutēja par klimata pārmaiņu politiku. Latvijas viedokli sanāksmē pārstāvēja VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts un valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola.

Latvijas delegācijas vadītājs VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts: “Ir skaidri redzama nepieciešamība pilnībā integrēt ilgtspējīgas attīstības mērķus ES politikas ietvarā, ilgtermiņa vīzijā un nozaru politikās arī pēc 2020.gada. Līdzšinējie pasākumi nav bijuši pietiekami, lai apturētu bioloģiskās daudzveidības samazināšanos. Mēs atbalstām, ka astotajai VRP jāturpina ES virzība uz resursu efektīvu, videi draudzīgu un konkurētspējīgu oglekļa mazietilpīgu ekonomiku. Programmai ir jābūt modernai un stratēģiskai.”

Klimata pārmaiņu politikas centrālais elements ir oglekļa mazietilpīgas un klimatnoturīgas attīstības stratēģijas, kā arī saistītais normatīvais regulējums. Klimata pārmaiņu politikā ES 2030. gadam jau ir definējusi mērķus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai un oglekļa dioksīda piesaistes saglabāšanai.

Latvija uzskata, ka astotā VRP var nodrošināt sasaisti ar vides un klimata politikām, integrējot klimata aspektus vides aizsardzības un dabas aizsardzības (bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas) politikās, taču astotajai VRP nav nepieciešams integrēt jau izveidoto klimata politikas ietvaru. Galvenais VRP devums varētu būt nodrošināt, lai vides aizsardzības (piemēram, aprites ekonomikas, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas) un klimata politikas un to mērķi būtu salāgoti un savstarpēji papildinoši.

VRP ir vides politikas izstrādes pamatā jau kopš 20.gs. 70.gadiem, tomēr kopš 2013.gadā stājās spēkā septītā VRP, pasaulē ir notikušas būtiskas izmaiņas, tai skaitā arī vides jomā.[1] Tāpēc jaunajai VRP vajadzētu būt vērstam uz 2030.gadu un ir jāpārveido ilgtspējīgas attīstības mērķi vides un klimata jomā ES un tās dalībvalstīs. Nākotnes izaicinājumi ietver esošā normatīvo aktu regulējuma labāku un atbilstošāku ieviešanu, iesaistot arī sabiedrību un citas ieinteresētās puses.

Papildu informācijai:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 [1] Sākotnēji ambiciozo ilgtermiņa vīziju – “dzīvot labi mūsu planētas iespēju robežās” – šobrīd apsteidz jaunie globāli nozīmīgie dokumenti – ANO Ilgtspējīgas attīstības Dienaskārtība 2030. gadam ar 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem un Parīzes nolīgums klimata pārmaiņu ierobežošanai.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta