Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Iesaistoties iniciatīvā “Daru labu dabai” atjauno ainavas un saudzē Latvijas dabas vērtības
29.10.2018

Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) un Pasaules dabas fonda kopīgajā iniciatīvā “Daru labu dabai”, iesaistoties gan individuālajiem brīvprātīgajiem, gan darba kolektīviem, īstenoti jau vairāki desmiti dabas saglabāšanas darbu – īstenotas siena talkas grūti pieejamās vietās, attīrītas upju straujteces, atēnoti dižkoki, ravētas pelēkās kāpas, pļautas niedres, atjaunota dabas tūrisma infrastruktūra un citi darbi.

Iniciatīva iedzīvināta, lai īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās, tostarp, nacionālajos parkos, saglabātu unikālās vērtības Latvijas dabā, atjaunotu ainavas un nosargātu bioloģisko daudzveidību.  Līdz šim talkās iesaistījušies gan individuālie brīvprātīgie, gan uzņēmumu darba kolektīvi, gan pašvaldību pārstāvji un apmaiņas studenti. Būtisku atbalstu iniciatīvas attīstībā sniedzis uzņēmums “BTA Baltic Insurance Company” gan veicinot sabiedrības iesaisti, gan uzņēmuma darbiniekiem pašiem iesaistoties labajos darbos dabai visos Latvijas reģionos.

Darbi dabā neapstājas līdz ar vēsāka laika iestāšanos. Arī ziemā iespējams doties svaigā gaisā, kopīgi paveicot kādu vērtīgu un noderīgu darbu, piemēram, sakopt dižkokus, pļaut niedres, izvākt krūmus un apaugumu no pļavām, kur jau nākamajos gados vēl krāšņāk ziedēs naktsvijoles vai citi aizsargājami augi.

Pārvalde un Pasaules dabas fonds aicina gan individuālos interesentus, gan organizētus kolektīvus iesaistīties labo darbu dabā iniciatīvā! Ērtākai darbu plānošanai ir izveidota tīmekļa vietne www.darudabai.lv, kurā ikviens var atrast sev piemērotāko labo darbu dabai, izvēloties vietu, laiku un darāmo darbu atbilstoši savām iespējām.

Darbi piemēroti trīs līdz pat 100 cilvēku lieliem kolektīviem, un izvēlēties talkošanas vietu iespējams visos Latvijas reģionos.

“Šī ir iespēja ne tikai paveikt kādu būtisku darbu dabas vērtību saglabāšanai, bet arī saliedēt kolektīvu. Iespējams, darbi dabā var kļūt par lielisku alternatīvu sporta spēlēm un citiem dārgiem kolektīva tuvināšanas un kolēģu iepazīšanas pasākumiem. Turklāt šī ir iespēja apceļot un izzināt savu zemi,” pauž pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks

“Liela ietekme Latvijas dabas daudzveidības kvalitātē ir bijusi cilvēku darbībai dažādos periodos. Tās ietekmē bioloģiskā daudzveidība ir samazinājusies, izzūdot dzīvotnēm, sarūkot sugu populācijām. Taču ar cilvēka palīdzību dabas daudzveidību var arī atjaunot, palīdzot nodrošināt dabā notiekošos procesus un īpatnības,” uzsver PDF direktors Jānis Rozītis.

Darbu plānošanu, ierādīšanu un vadīšanu nodrošina pieredzējuši dabas aizsardzības jomas darbinieki.  Paralēli darbiem, Pārvaldes un PDF darbinieki brīvprātīgos talciniekus izglīto par veicamo darbu nozīmi un par konkrētajā apvidū atrodamajām dabas vērtībām. Līdz ar to praktiskā darbošanās ir apvienota ar noderīgu zināšanu ieguvi par augu un dzīvnieku sugām, biotopiem, tajos veicamajiem darbiem un Latvijas dabu kopumā.

Turpmākiem kontaktiem:


Maija Rēna
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Dabas aizsardzības pārvalde
Mob.tālr.: 29272365
maija.rena@daba.gov.lv
www.daba.gov.lv

Sarmīte Kolāte
Komunikācijas vadītāja
Pasaules Dabas Fonds
Mob.: +371 26528198 facebook.com/PasaulesDabas Fonds  www.pdf.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta