Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Igaunijas delegācijas pieredzes apmaiņas vizīte Alūksnē par uzņēmējdarbības veicināšanu pašvaldībās
25.10.2018

Trešdien, 24.oktobrī Latvijā pieredzes apmaiņas vizītē bija ieradusies Igaunijas Republikas delegācija, kuras sastāvā bija Igaunijas Finanšu ministrijas un Igaunijas investīciju aģentūras pārstāvji. Latvijas delegācijas sastāvā bija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji.

Vizītes ietvaros abu valstu pārstāvji pārrunāja līdzšinējo pieredzi un turpmākos plānus uzņēmējdarbības veicināšanā pašvaldībās, izmantojot Eiropas Savienības fondu atbalstu.

Igaunijas pārstāvji iepazīstināja ar valsts prioritātēm reģionu ekonomiskās attīstības veicināšanā, starp kurām nozīmīgākās ir atbalsta sniegšana uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstīšanai ārpus Tallinas un Tartu, reģionālo kompetenču centru attīstīšana un reģionālo iniciatīvu īstenošana, veicinot jaunu uzņēmumu un darba vietu rašanos. Papildus atbalsts ir paredzēts Austrumviru apriņķim, kas atrodas pie Krievijas robežas, un attīstās lēnāk par citiem Igaunijas apriņķiem.

Diskusiju ietvaros tika konstatēts, ka abu valstu redzējums par galvenajiem virzieniem uzņēmējdarbības veicināšanā pašvaldībās ir līdzīgs. Igaunijas tuvāko gadu mērķis ir radīt 1800 jaunas darba vietas, savukārt Latvijā mērķi ir ambiciozāki, jo tuvāko gadu laikā ir plānots radīt ap 5000 jaunas darba vietas un piesaistīt privātās investīcijas 314 miljonu euro apmērā.

Līdz 2018.gada oktobrim Latvijā ir pabeigts 21 uzņēmējdarbības veicināšanas projekts un tiek īstenoti 124 projekti no kopumā 200 plānotajiem. Līdzšinējo ieguldījumu rezultātā Latvijas pašvaldībās ir radītas 733 jaunas darba vietas, piesaistītas privātās investīcijas vairāk kā 90 miljonu euro apmērā un sakārtotas degradētās teritorijas 54 ha platībā. Pašvaldībās veikto investīciju rezultātā labumu ir guvuši 88 komersanti. 

Tāpat vizītes laikā delegācija klātienē apskatīja līdz šim Alūksnes novadā īstenotos uzņēmējdarbības veicināšanas projektus,kas tapuši ar ES fondu atbalstu. Nozīmīgākie apmeklētie objekti bija 2017.gada nogalē atklātā industriālā ēka Rūpniecības ielā 1A, kuru pašvaldība ir iznomājusi SIA “Linden”, kas specializējas sieviešu apģērbu šūšanā. Tāpat tika apmeklēta arī 2018.gada pavasarī atklātā multifunkcionālā ēka Pilssalā, kuru izmanto pašvaldības aģentūra “Alja” un daļu telpu paredzēts iznomāt uzņēmējiem.Ar vizītes organizēšanu saistītie izdevumi tika finansēti no projekta Nr. 10.1.2.0/15/TP/011 „Eiropas Sociālā fonda atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai publicitātes pasākumu par Kohēzijas politikas fondiem nodrošināšanai”

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta