Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm par vulkāniem
24.10.2018
Sestdien, 27. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Dabas muzejā notiks ģimenes diena, kurā stāstīsim par ģeoloģiskiem veidojumiem – vulkāniem.
Vulkāni ir seno romiešu uguns dieva Vulkāna vārdā nosaukti ģeoloģiski veidojumi, kas sastāv no magmas avota, pazemes ejas un šīs ejas virszemes atveres, ap kuru uzkrājas izvirdumu produkti, veidojot zemes virsas pacēlumu – konusu. Zinātnieki uzskata, ka pēdējo 10,000 gadu laikā ir darbojušies vismaz 1500 vulkāni uz sauszemes un vēl nezināms daudzums zemūdens vulkānu. Šobrīd visā pasaulē regulāri izvirst 50–70 vulkāni. 

Vulkānu darbības rezultātā mainās Zemes izskats, veidojas kalni, rodas jauni ieži, atmosfērā nokļūst liels daudzums gāzu un tvaiku, mainās apkārtnes temperatūras režīms, cieš cilvēki. Vulkāniskos procesus bieži pavada zemestrīces, izmainās pazemes ūdeņu režīms un notiek citas pārvērtības. Ģimenes dienā stāstīsim, kur un kā veidojas vulkāni, kāpēc notiek vulkānu izvirdumi, cik tie ir atšķirīgi, kuri ir bīstamākie vulkāni pasaulē. Iepazīstināsim ar vulkāniskajiem iežiem un to izmantošanu ikdienā. Veidosim vulkāna uzbūves modeli! 

Ģimenes dienas satura ziņā piemērotas ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katrā ģimenes dienā dalībnieki saņem muzeja speciālistu sagatavotu uzdevumu grāmatiņu par kādu tēmu. Pasākuma organizatori atgādina, ka ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2.00 € ģimenei. Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes. Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4! 

Informējam apmeklētājus, ka, lai izpildītu Latvijas Dabas muzeja personas datu pārziņa uzdevumu, ko veic sabiedrības interesēs un īstenojot pārzinim likumīgi piešķirtās oficiālās pilnvaras, pasākuma laikā var notikt fotografēšana un filmēšana. 

Informāciju sagatavoja: 
Polīna Šķiņķe 
Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļa 
Tālr.: 67356058 E-pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta