Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VPVKAC uzsākts izmēģinājumu projekts par pilnvarotā e-pakalpojuma sniegšanu
23.10.2018
Rīgā, 2018.gada 23. oktobrī. Šomēnes Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) uzsāka pilotprojektu par pilnvarotā e-pakalpojuma jeb “e-asistenta” pakalpojuma sniegšanu valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC).
Pilnvarotais e-pakalpojums nodrošina iespēju izmantot elektroniskos pakalpojumus arī tad, ja iedzīvotājam nav pieejami elektroniskās identifikācijas līdzekļi, piemēram, banku elektroniskās identifikācijas līdzekļi, eID karte vai e-paraksts. Pilnvarotā e-pakalpojuma mērķis ir nodrošināt e-pakalpojumu pieejamību lielākam iedzīvotāju skaitam un samazināt administratīvo slogu iestādēs, kuras nodarbojas ar VPVKAC saņemto iedzīvotāju iesniegumu pēcapstrādi. 

VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis: ““E-asistents” būs lielisks palīgs tiem iedzīvotājiem, kuriem piekļuve interneta pieslēgumam ir ierobežota vai tās nav, kā arī tiem, kuriem nav elektroniskās identifikācijas līdzekļu vai arī datorlietošanas prasmes nav pietiekamas, lai e-pakalpojumus izmantotu patstāvīgi. Pilnvarotā e-pakalpojuma mērķis ir radīt vienlīdzīgas valsts un pašvaldību pakalpojumu izmantošanas iespējas visiem iedzīvotājiem, nediskriminējot kādu no sociālajām grupām, vienlaicīgi nodrošinot pakalpojumu sniegšanas efektivitāti un ērtumu.” 

Pilotprojektu par pilnvaroto e-pakalpojumu paredzēts īstenot līdz 2018. gada decembrim, tajā piedalās Aizputes, Dagdas, Ķekavas, Stopiņu, Pļaviņu, Priekules un Viļānu novada VPVKAC, kur iedzīvotāji bez elektroniskās identifikācijas līdzekļiem jau šobrīd var pieteikt VSAA sniegtos pakalpojumus, izmantojot pilnvaroto e-pakalpojumu. 

VPVKAC nodrošina iespēju iedzīvotājiem vienuviet saņemt vairākus valsts iestāžu un pašvaldību pakalpojumus klātienē un ar VPVKAC darbinieka atbalstu pieteikt pakalpojumus portālā “Latvija.lv”, ja klientam ir pieejami elektroniskās identifikācijas līdzekļi. 

Papildus informācijai:  
Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta