Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Moldovas delegācijas vizīte energoefektivitātes jautājumos
22.10.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 2012. gada īsteno attīstības sadarbības projektus, sniedzot atbalstu Moldovas reģionu attīstībai nozīmīgajos jautājumos, t.sk. attīstības plānošanā, atkritumu apsaimniekošanā, uzņēmējdarbības veicināšanā un tūrisma attīstībā reģionālajā un vietējā līmenī. Sadarbības rezultātā ir uzlaboti vairāki attīstības plānošanas dokumenti, izstrādāti projektu pieteikumi finansējuma piesaistei, uzlabota reģiona un pašvaldību pārvaldes organizācija, sniegta pieredze un zināšanas būtisko reformu īstenošanai. 

Ņemot vērā VARAM ilgstošo pieredzi darbā ar visiem Moldovas reģioniem dažādos jautājumos, kā arī Latvijas ekspertu zināšanas, 2017. gada nogalē VARAM sadarbībai uzrunāja "Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit" (GIZ) GmbH eksperti no Vācijas. Tas tika pozitīvi novērtēts no Ārlietu ministrijas puses, jo Ārlietu ministrijas sniegtais grants attīstības sadarbības finansējuma ietvaros kalpo kā "sēklas fonds" sadarbības attīstībai. 

Rezultātā GIZ š.g. aprīlī aicināja Latvijas ekspertus piedalīties seminārā par energoplānošanas jautājumiem, tādā veidā palielinot Moldovas energoplānošanas speciālistu kapacitāti. Seminārā VARAM eksperte informēja par normatīvo ietvaru un ieteikumiem energoplānošanai vietējā līmenī kopējā teritorijas attīstības plānošanas kontekstā. Savukārt Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens dalījās praktiskajā pieredzē par energoefektivitātes plānošanas jautājumiem. 

Kā turpinājums iesāktajai sadarbībai, š.g. 21.-26. oktobrī VARAM sadarbībā ar Liepājas un Rīgas pilsētu, kā arī Grobiņas novada pašvaldībām, Ekonomikas ministriju, Zemgales plānošanas reģionu un Rīgas Tehnisko universitāti ar GIZ atbalstu organizē pieredzes apmaiņu Moldovas pašvaldību pārstāvjiem, kas atbild par energoefektivitātes plānošanu. Vizītē piedalās arī pārstāvji no Moldovas Ekonomikas un infrastruktūras ministrijas.

Vizītes mērķis ir stiprināt administratīvās spējas, plānojot un īstenojot energoefektivitātes pasākumus, un veicināt pieredzes apmaiņu starp Moldovas un Latvijas valsts iestādēm. Īpaša uzmanība tiks pievērsta energoefektivitātes jautājumiem un labās prakses piemēriem publiskajās ēkās atbilstoši Eiropas Savienības standartiem.

Vizītes pirmajā dienā tiks uzklausīta VARAM, Rīgas Tehniskās universitātes, Ekonomikas ministrijas un Zemgales plānošanas reģiona pārstāvju pieredze energoefektivitātes jautājumos. Tiks apmeklēti izglītības infrastruktūras objekti Rīgas pilsētā.

Tāpat vizītes laikā delegācija viesosies Grobiņas novadā un Liepājas pilsētā, lai tiktos ar pašvaldību pārstāvjiem un ekspertiem, kā arī lai apskatītu līdz šim īstenotos projektus. 

Vizītes noslēgumā tiks diskutēts par Latvijas pieredzes pārņemšanas iespējām, nepieciešamajiem uzlabojumiem un turpmākās sadarbības virzieniem. 

Vizīte tiek organizēta ar GIZ atbalstu programmas "Vietējo publisko pakalpojumu modernizācija Moldovā" ietvaros, kas tiek finansēta no Vācijas Ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrijas. Papildus informācijai:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta