Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
No 2019. gada 1.janvāra LVAFA pievienos VRAA
16.10.2018

2018.gada 16.oktobrī valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto Rīkojuma projektu, kas paredz pievienot Latvijas vides aizsardzības fonda administrāciju (LVAFA) Valsts reģionālās attīstības aģentūrai (VRAA).

Rīkojuma projektu VARAM izstrādāja, īstenojot Valsts pārvaldes reformu plānu[1], kas paredz iestāžu skaita samazināšanu, tās apvienojot un tādā veidā nodrošinot efektīvu valsts pārvaldi.  Tika izvērtētas  iestādes īstenotās funkcijas un secināts, ka ir iespējams panākt līdzekļu ekonomiju, vienlaicīgi turpinot kvalitatīvu un profesionālu darbību, kas neietekmēs iestādes amata vietu skaitu. Sākot ar 2019.gada 1.janvārī LVAFA turpinās savu līdzšinējo darbību kā VRAA struktūrvienība.

VARAM valsts sekretārs Rinalds Muciņš: “Valsts pārvalde regulāri pārskata gan veicamās funkcijas, gan institucionālo struktūru. Izvērtējuma rezultātā secinājām, ka LVAFA pievienojot VRAA, ir iespēja ietaupīt līdzekļus, saglabājot iestādes darba kvalitāti un funkcijas. Apvienošanas rezultātā ietaupīto finansējumu varēsim novirzīt pamatfunkcijām, proti, varēsim īstenot papildu aktivitātes vides aizsardzības jomā”.

Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvalde politikas departamenta vadītāja Baiba Medvecka: “Valsts pārvaldes reformu plāns paredz sniegt impulsu valsts pārvaldes attīstībai, darba kvalitātes un efektivitātes uzlabošanai. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piemērs ir apstiprinājums tam, ka Valsts pārvaldes reformu plāns ir rosinājis pārskatīt procesus un uzlabot pakalpojumu kvalitāti. Ministrija pēc pašas iniciatīvas ir piedāvājusi reformas un ceram, ka tās piemēram sekos arī citi resori.”

LVAFA veic Latvijas vides aizsardzības fonda likumā noteiktās funkcijas un uzdevumus. LVAFA administrē Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļu izmantošanu, tai skaitā konkursa kārtībā piešķirot finansējumu biedrībām un nodibinājumiem projektu īstenošanai vides izglītības jomā. Plašāka informācija LVAFA mājas lapā.

Papildus informācijai:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
www.varam.gov.lv[1] MK 2017.gada 24.novembra rīkojums Nr. 701 “Par Valsts pārvaldes reformu plānu 2020” 3.punkts.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta