Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Moldovas delegācijas vizīte iepirkumu jautājumos
15.10.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) no 2012.gada īsteno attīstības sadarbības projektus, sniedzot atbalstu Moldovas reģionu attīstībai nozīmīgajos jautājumos, t.sk. attīstības plānošanā, atkritumu apsaimniekošanā, uzņēmējdarbības veicināšanā un tūrisma attīstībā reģionālajā un vietējā līmenī. Sadarbības rezultātā ir uzlaboti vairāki attīstības plānošanas dokumenti, izstrādāti projektu pieteikumi finansējuma piesaistei, uzlabota reģiona un pašvaldību pārvaldes organizācija, sniegta pieredze un zināšanas būtisko reformu īstenošanai. 

Ņemot vērā VARAM ilgstošo pieredzi darbā ar visiem Moldovas reģioniem dažādos jautājumos, kā arī Latvijas ekspertu zināšanas, 2017.gada nogalē VARAM sadarbībai uzrunāja “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit” (GIZ) GmbH eksperti no Vācijas. Tas tika pozitīvi novērtēts no Ārlietu ministrijas puses, jo Ārlietu ministrijas sniegtais grants attīstības sadarbības finansējuma ietvaros kalpo kā "sēklas fonds" sadarbības attīstībai.  

Rezultātā š.g. martā VARAM ar GIZ atbalstu organizēja Bauskas un Jelgavas novadu pašvaldību iepirkuma speciālistu pieredzes apmaiņas vizīti Moldovā, kuras laikā tika sniegts praktisks atbalsts Moldovas reģionālās attīstības aģentūru iepirkuma speciālistiem. Pēc vizītes tika sniegti ieteikumi Moldovas partneriem iepirkumu procedūras uzlabošanai. 

Kā turpinājums iesāktajai sadarbībai, š.g. 14.-19.oktobrī VARAM sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas, Bauskas un Jelgavas novada pašvaldībām, Iepirkumu uzraudzības biroju un citām attiecīgajām institūcijām ar GIZ atbalstu organizē Moldovas reģionālās attīstības aģentūru ekspertu iepirkumu jomā vizīti Latvijā. Vizītē piedalās arī pārstāvji no Moldovas Rūpniecības un tirdzniecības kameras un Moldovas Ekonomikas un infrastruktūras ministrijas.

Vizītes mērķis ir veicināt Moldovas reģionālās attīstības aģentūru ekspertu administratīvās spējas, publiskā iepirkuma caurspīdīgumu un nodrošināt iespēju Moldovas pārstāvjiem nostiprināt zināšanas, mācoties no Latvijas pieredzes. Vizītes laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta problēmām, ar kurām saskarās Latvija pārejā uz ES standartiem un tiks runāts par līdz šim īstenotajiem labās prakses piemēriem.

Vizītes pirmajā dienā tiks uzklausīta Iepirkumu uzraudzības biroja, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, VARAM, kā arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāvju pieredze iepirkumu jomā. Pēcpusdienā delegācija dosies uz Jūrmalas pilsētas pašvaldību, kur iepazīsies ar pieredzi iepirkumu jomā, t.sk. apgaismojuma un ūdenssaimniecības attīstības jautājumos.

Tāpat vizītes laikā delegācija viesosies Bauskas un Jelgavas novados, lai tiktos ar pašvaldību pārstāvjiem un ekspertiem, kā arī izzinātu iepirkumu organizēšanas pieredzi un apskatītu līdz šim īstenotos projektus.

Vizītes noslēgumā tiks diskutēts par pieredzes pārņemšanas iespējām, nepieciešamajiem uzlabojumiem un turpmākās sadarbības virzieniem.

Vizīte tiek organizēta ar GIZ atbalstu programmas “Vietējo publisko pakalpojumu modernizācija Moldovā” ietvaros, kas tiek finansēta no Vācijas Ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrijas.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026905
E-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta