Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvprātīgos uz kaļķainā zāļu purva apsaimniekošanas talku Šlīteres Zilo kalnu pakājē
03.10.2018
Lai no aizaugšanas pasargātu reto, aizsargājamo dzīvotni – kaļķaino zāļu purvu, Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvalde) Kurzemes reģionālā administrācija trešdien, 10. oktobrī plkst. 10.00 aicina brīvprātīgos uz kaļķainā zāļu purva apsaimniekošanas talku Šlīteres Zilo kalnu kraujas pakājē, Slīteres Nacionālajā parkā.
Talka notiks iniciatīvas “Daru labu dabai” ietvaros. Tās laikā paredzēts purva teritoriju atbrīvot no priedēm un citiem kokiem, kas šeit ieauguši un degradē purvu. Tikšanās vieta – pie Slīteres bākas, Dundagas pagastā, Dundagas novadā.“  


Šogad Slīteres Nacionālais parks svin savu 95. jubileju. Lai parks arī pēc 100 gadiem varētu lepoties ar īpašu dabas daudzveidību, visa gada garumā organizējam vairākas apsaimniekošanas talkas. Šajā talkā turpināsim jau iesākto kaļķaino zāļu purvu apsaimniekošanu. Tas ir viens no retāk sastopamajiem biotopiem, valstī aizņemot vien 900 ha jeb 0,01% no teritorijas. Pagājušā gadsimta sākumā daļa no kaļķainiem zāļu purviem Slīteres Nacionālā parka teritorijā tika pļauti, līdzīgi kā pļavas. Pārtraucot pļaušanu un mainoties mitruma režīmam šie nelielie purviņi aizaug ar niedri un priedēm, kas rada nelabvēlīgus apstākļus retām augu un bezmugurkaulnieku sugām,” stāsta Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte. 

Niedru novākšana samazinās barības vielu daudzumu purvā, kā arī augsnes apēnojumu, kas nelabvēlīgi ietekmē retās augu sugas, kuras nav konkurētspējīgas ar ātri augošo niedri. Kaļķainos zāļu purvos ar tiem raksturīgajiem augsnes, mitruma un gaismas apstākļiem aug orhideju dzimtas puķes, bezdelīgactiņas un vēl vairāki desmiti augu un bezmugurkaulnieku sugu. 

Talkai pulcēšanās pie Šlīteres bākas plkst. 10.00, talciniekiem vēlams ģērbties laika apstākļiem atbilstošā apģērbā, kājās – mitrumizturīgi apavi. Plānotais talkošanas laiks – 2-3 stundas. Noslēgumā paredzēta talkai atbilstoša maltīte. 

Talka notiks Latvija Vides finansēta projektā "Nacionālie parki laiku lokos". Plašāka informācija par iniciatīvu “Daru labu dabai”, kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, atrodama iniciatīvas mājaslapā www.darudabai.lv. 

Informāciju sagatavoja: 
Baiba Ralle 
Dabas aizsardzības pārvaldes 
Dabas izglītības centra “Meža māja” 
Dabas izglītības darba speciāliste
baiba.ralle@daba.gov.lv 
Tālr.: 28611079 

Papildu uzziņām: 
Raits Čakstiņš Dabas aizsardzības pārvaldes 
Kurzemes reģionālās administrācijas 
Dabas aizsardzības daļas vadītājs r
aits.cakstins@daba.gov.lv 
Tālr.: 29132019
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta