Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ķemeru Nacionālajā parkā notiks Starptautisko putnu vērošanas dienu pasākumi
01.10.2018

Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrs (DIC) “Meža māja” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību 6. un 7. oktobrī aicina iesaistīties Starptautisko putnu vērošanas dienu norisēs Ķemeru Nacionālā parka (turpmāk - ĶNP) teritorijā un piedalīties vairākos interesantos un izglītojošos pasākumos.

Pasākumi notiks divas dienas un  6. oktobrī interesenti aicināti piedalīties Zosu vakarā. Pasākuma laikā no plkst.18.00 līdz pat tumsai interesentiem būs iespēja vērot vienu no skanīgākajiem priekšnesumiem Latvijas dabā – migrējošo zosu došanos uz nakšņošanas vietām dažādos ĶNP mitrājos. Putnu vērošana notiks vairākās nelielās grupās no Ķemeru Nacionālā parka skatu torņiem, laipām un skatu platformām. Gari pārgājieni nav plānoti – drīzāk jābūt gataviem vairākas stundas pavadīt dabā bez īpašas pārvietošanās, tādēļ jāģērbjas silti un laika apstākļiem atbilstoši. Pieteikšanās un papildu informācija pa tālruni 26424972.

Savukārt 7. oktobrī pasākumu klāsts būs plašāks. No plkst. 10.00 līdz 14.00 “Cemex” putnu tornī Riekstu pussalā pie Kaņiera ezera ikvienu gaidīs ornitologs Viesturs Vintulis, kurš pastāstīs par apkārt redzamajiem putniem. No 10.30 līdz 14.30 paredzēta autobusa ekskursija uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām, ko vadīs Latvijas Dabas muzeja ornitologs, pazīstamais gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko. Pieteikšanās pa tālruni 26424972. Savukārt no plkst.11.00 līdz plkst.15.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” būs iespēja izspēlēt dažādas spēles un uzdevumus par putniem, kā arī iesaistīties tematiskās radošajās darbnīcās.

Eiropas putnu vērošanas dienu mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību putnu migrācijas brīnumam - laikam, kad simtiem tūkstoši gājputnu atstāj savas ligzdošanas vietas, lai dotos pārziemot uz siltākiem apgabaliem.

Sadarbojoties Dabas aizsardzības pārvaldei, BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un Latvijas vides aizsardzības fondam, 6. un 7. oktobrī visā Latvijā norisināsies vairāki desmiti bezmaksas pasākumu. Gan pasākumu dalībnieki, gan individuālie putnu vērotāji aicināti ziņot par novērotajiem putniem portālā Dabasdati.lv. Sīkāku informāciju par citiem Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem Latvijā var atrast www.putnudienas.lv.


Informāciju sagatavoja:
Agnese Balandiņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Pierīgas reģionālās administrācijas
dabas izglītības centra vadītāja
Mob. tel.: 26424972

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta