Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam Uzraudzības komiteja atlasa 31 projektu finansējuma piešķiršanai
27.09.2018
2018.gada 19.-20.septembrī Tallinā, Igaunijā Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam (turpmāk – programma) Uzraudzības komiteja atlasa 31 projektu finansējuma piešķiršanai 3.projektu konkursā. Kopējais projektiem piešķirtais Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) finansējums ir 56 MEUR, Norvēģijas nacionālais finansējums 1.9 MEUR, Krievijas nacionālais finansējums 1.4 MEUR. Projekti stiprinās organizāciju institucionālo kapacitāti inovācijas, efektīvas dabas resursu pārvaldības un transporta jomās.
Latvijas partneri – nozaru ministrijas un to padotības iestādes, plānošanas reģioni, pašvaldības, universitātes, profesionālās izglītības iestādes, biedrības un nodibinājumi, kā arī komersanti iesaistījušies 23 projektos. 

Īpaši atzīmējama pašvaldību iesaiste transnacionālās sadarbības projektos, nodrošinot, ka projektos izstrādātie risinājumi tiks testēti vai iedzīvināti vietējā līmenī, piemēram, Rīga sadarbībā ar citām Baltijas jūras reģiona pilsētām - Hamburgu, Gdiņu, Tallinu un Turku kopīgi meklēs risinājumus, kā mazināt ar ostu darbību saistītos transporta sastrēgumus un to radītos CO2 izmešus pilsētvidē, kā arī izstrādās praktiskus, inovatīvus un viedus mobilitātes risinājumus ar ostu darbību saistītās loģistikas ilgtspējas paaugstināšanai. Tāpat Rīgas pašvaldība ieviesīs Dānijā aprobētu kultūras plānošanas dimensiju pilsētplānošanā, fokusējoties uz sabiedrības iesaisti, izmantojot dažādas, ar kultūru saistītas metodes, piemēram, rezidences, prakses laboratorijas, pilsētu spēļu (urban gaming) testēšanu.

Savukārt Jūrmala, Ogre un Liepāja ir izvēlētas kā pilotteritorijas, kurās tiks izmēģinātas automatizētās hidroloģiskās stacijas, pilsētvides piesārņojuma mazināšanai, uzlabojot pilsētu drenāžas sistēmu telpisko plānošanu un ekspluatāciju. Jūrmala ir izvēlēta arī kā pilotteritorija, kurā tiks instalēts energoefektīvs apgaismojums. Jelgavas novada pašvaldība pētīs, kā uzlabot ūdens apsaimniekošanas pasākumu izmaksu efektivitāti un barības vielu noplūžu samazināšanu no lauksaimniecības zemēm. 

Latvijas partneriem indikatīvi piešķirtais ERAF finansējums ir 5.8 MEUR. Precīzs Latvijas projektu partneriem piešķirtais finansējums būs zināms pēc programmas Uzraudzības komitejas noteikto nosacījumu izpildes, tehniskajiem precizējumiem un finansēšanas līgumu noslēgšanas ar programmas Vadošo iestādi. 

Programma atbalsta transnacionālo sadarbību ar mērķi stiprināt integrētu teritoriālo attīstību un sadarbību inovatīvākam, vieglāk pieejamam un ilgtspējīgākam Baltijas jūras reģionam. Uzraudzības komiteja ir lēmumu pieņēmēja institūcija attiecībā uz programmas ieviešanas jautājumiem, tai skaitā programmas dokumentiem, projektu konkursu nosacījumiem un projektu atlasi finansējuma piešķiršanai. Latviju programmas Uzraudzības komitejā pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu Nacionālā atbildīgā iestāde. Vairāk informācija par programmas Uzraudzības komitejā atlasītajiem projektiem pieejama programmas tīmekļa vietnēAtpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta