Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Svinot sadarbību pāri robežām tika apceļotas kultūrvēsturiskās mantojuma vietas Latvijā un Igaunijā
20.09.2018

2018.gada 15.septembrī  Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma un Centrālā Baltijas jūras pārrobežu sadarbības programma kopā ar iedzīvotājiem atzīmēja Eiropas Sadarbības dienu, dodoties ceļojumā pa kultūrvēsturiskā mantojuma vietām Latvijā un Igaunijā. Šī pasākuma ietvaros iedzīvotājiem tika piedāvāti 4 maršruti – Hanzas un Industriālais, Piekrastes un Zaļais maršruts.

HANZAS maršruts piedāvāja ieskatu Hanzas laikos, iepazīstinot viesus ar mazāko Hanzas pilsētu – Straupi. Savukārt, Cēsu pilī maršruta dalībniekiem bija iespēja piedalīties īstās viduslaiku dzīrēs ar mielastu, mūziku un dejām. Īstas Hanzas laikmeta sajūtas palīdzēja nodrošināt Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts “HANSA: Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”.

Industriālā maršruta dalībnieki savu ceļu sāka Alūksnē, turpināja, izbraucot ar “Bānīti” un visbeidzot apmeklēja Gulbenes Depo. Šo maršrutu nodrošināja Igaunijas-Latvijas programmas projekts “Industriālais mantojums”.

Piekrastes maršruts sākās Pērnavā un saviem dalībniekiem piedāvāja pārgājienu pa nesen izveidotu tūrisma maršrutu Häädemeeste un Kabli Dabas centra apmeklējumu, kas ir izveidot projekta "Piekrastes pārgājiens" ietvaros.

Zaļais maršruts savus dalībniekus pulcēja Tartu, no kurienes tālāk devās pārgājienā pa nesen izveidoto Zaļā dzelzceļa maršrutu netālu no Viljandi un Harglas pilsētām, un visbeidzot piedāvāja izmēģināt braucienu ar sliežu riteņiem Valkā, kas tapuši Igaunijas-Latvijas programmas projektā “Zaļais dzelzceļš”.

Visos maršrutos dalībniekiem cienastu nodrošināja vēl viens Igaunijas-Latvijas  projekts “Livonijas kulinārais mantojums”.

Visbeidzot visi četri maršruti savienojās Sangastē, Igaunijā, kopā pulcējot vairāk kā 200 viesus, kurus noslēguma svinībās priecēja četras projekta “UNESCO tūrisms” pārstāvētās etniskās kopas – Līvi, Suiti, Setu un Kihnu – ar tradicionālajām dziesmām un dejām.

Noslēgumā tika veidota Eiropas Sadarbības dienas mozaīka, kuras sastāvdaļas bija iepriekš sagatavojuši un līdzi paņēmuši visu maršrutu dalībnieki katrs sava maršruta krāsā. Kad mozaīkas priekškars atvērās, svinību dalībnieki ar ovācijām sveica stilizēto Mildas – Latvijas Brīvības pieminekļa attēlu.

Atgādinām, ka jau septīto gadu septembrī tiek atzīmēta Eiropas Sadarbības diena, ko svin vairāk kā 40 valstīs. Šāda iniciatīva aizsākās ar mērķi stāstīt iedzīvotājiem par ieguvumiem un panākumiem, kas ir bijuši iespējami pateicoties sadarbībai pāri robežām INTERREG programmās. Šogad svētku noskaņu papildināja arī abu valstu simtgades svinības un Eiropas kultūras mantojuma gads.


Ilze Legzdiņa
Nacionālais kontaktpunkts / Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014-2020
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
Attīstības instrumentu departamenta
Teritoriālās sadarbības nodaļa / Vecākais eksperts
Tālr.+371 67026588


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
01.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta