Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Gaujas Nacionālā parka jubilejas atzīmēšana turpināsies ar izzinošu un aizraujošu konferenci
18.09.2018
Turpinot Gaujas Nacionālā parka 45 gadu jubilejas atzīmēšanu, Dabas aizsardzības pārvalde ceturtdien, 27. septembrī aicina uz izzinošu un aizraujošu konferenci Siguldā “Gaujas nacionālais parks – Daba, Cilvēks, Atspulgi”, kurā pulcēsies gan dabas saglabāšanas nozares pārstāvji, gan uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji.
“Ir pagājuši 45 gadi, kopš izveidots Gaujas Nacionālais parks – lielākais un zināmākais nacionālais parks Latvijā, kurš nes līkumotās un ainaviskās Gaujas vārdu. Ielejas, gravas, smilšakmens atsegumi, seni meži un aizraujošas ainavas, liela bioloģiskā daudzveidība un sena kultūrvēsture – tas viss raksturo Gaujas nacionālo parku, kādu mēs to zinām šodien,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks. 

Lai atskatītos uz paveikto, izvērtētu nacionālā parka nozīmi mūsdienās un runātu par sadarbību starp dažādām jomām, 2018. gada 27.septembrī Siguldas novada Kultūras centrā “Devons” Dabas aizsardzības pārvalde rīko konferenci “Gaujas Nacionālais parks: Daba, Cilvēks, Atspulgi”. 

Konferences programmā būs priekšlasījumi par Gaujas Nacionālā parka dabas vērtībām un ģeoloģiskajām pārvērtībām, arheoloģiskajiem atradumiem, cilvēka un dabas līdzāspastāvēšanas nozīmību, kā arī par uzņēmēju un tūrisma sadarbību, nacionālā parka attīstību un nākotnes perspektīvām. Lektoru vidū ir gan Dabas aizsardzības pārvaldes vadība un eksperti, gan pašvaldību vadība, uzņēmēji, tajā skaitā “Žagarkalna” īpašnieks Juris Žagars, arī nevalstisko organizāciju pārstāvji. Laipni aicinām arī mediju pārstāvjus piedalīties konferencē. Pilna darba kārtība pielikumā, bet reģistrēties iespējams, sekojot šai saitei 

Gaujas Nacionālais parks ir lielākais un vecākais nacionālais parks Latvijā. Tam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Gaujas Nacionālais parks izveidots 1973. gadā. Tas vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru platībā aizsargā Gaujas senielejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem.

Informāciju sagatavoja: 
Sabiedrisko attiecību speciāliste 
DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE 
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150 
Mob.tālr.: 29272365 maija.rena@daba.gov.lv, 
www.daba.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta