Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Programmā “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” tiek sveikts 1000. digitālais aģents
12.09.2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmā “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” pusgada laikā 23 Latvijas pilsētās ir sagatavoti digitālie aģenti, kuri apgūst zināšanas par noteiktās dzīves situācijās noderīgiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem. Šā gada 11. septembrī tika sveikta Limbažu Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras centra speciāliste Kristīne Ķilpe, kas ir jau 1000. bibliotekārs – digitālais aģents.

“Nepilna pusgada laikā esam sasnieguši ievērojamus rezultātus, tāpēc vēlos pateikties bibliotekāriem par apņemšanos, entuziasmu un vēlmi mācīties. Digitālie aģenti ir cilvēki, kas var nodot zināšanas par jauno tehnoloģiju izmantošanas iespējām sava reģiona iedzīvotājiem un uzņēmējiem, tādējādi kopīgi veidojot digitālu Latviju,” uzsver VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

No 2018. gada pavasara līdz pat šodienai 69 bibliotekāru grupas apguvušas zināšanas, kā dzīves situācijas risināt elektroniski. Mācības notiks vēl 22 grupām, kopumā sagatavojot 1500 digitālos aģentus – bibliotekārus.

Digitālie aģenti ir programmas vēstneši, kas ne tikai paši ir apguvuši un izmanto valsts iestāžu piedāvātos e-risinājumus dzīves situāciju risināšanā, bet arī iedvesmo un māca to izmantošanu līdzcilvēkiem. Viņi gūst zināšanas par noteiktās dzīves situācijās noderīgiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, to lietošanas soļiem un priekšrocībām, kā arī tiek informēti par personas datu aizsardzības principiem un drošību internetā. Līdz pat 2020. gada pavasarim plānots mācīt 6000 digitālo aģentu – bibliotekāru, skolotāju, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku. Plašāku informāciju par digitālajiem aģentiem iespējams atrast programmas vietnē mana.latvija.lv.

Pirmie mācības uzsāka bibliotekāri, kuriem augustā pievienojās skolotāji, savukārt šā gada rudenī tās uzsāks valsts un pašvaldību iestāžu, tajā skaitā valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru, darbinieki. Lai digitālajiem aģentiem izveidotu iespējami kvalitatīvāku saturu un materiālus, to izstrādē iesaistītas valsts un pašvaldību iestādes, kuru nodrošinātie e-risinājumi iekļauti dzīves situāciju aprakstos.


Papildu informācija:
Anda Zaļepska
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67026905
E-pasts: Anda.Zalepska@varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
21.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta