Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mācību gada ievadā Līgatnes dabas takas aicina uz gudrības simbola pūces dienu
04.09.2018
Pūces jau izsenis godātas kā zināšanu un gudrības simbols, tādēļ jaunā mācību gada ievadā sestdien, 8. septembrī Līgatnes dabas takas aicina uz Pūču dienu, ļaujot iepazīt un izzināt te mītošos pūčveidīgos putnus un aplūkot, kā pūces iejutušās savā jaunajā mītnē.
Pūču dienas ietvaros no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 pie jaunās pūču mītnes Latvijas Pūču izpētes biedrības pārstāvis Gaidis Grandāns apmeklētājus sagaidīs ar stāstiem un demonstrējumiem par šiem putniem, kā arī norisināsies dažādas radošās darbnīcas visai ģimenei. 

Laikā, kad daudzi lieli un mazi skolas bērni uzsāks savas mācību gaitas, Līgatnes dabas taku pūces svin pārvākšanos uz svaigiem apartamentiem – jauno Pūču māju. Gan urālpūce Čiepstonis un ausainā pūcīte Aušuks, gan ūpju pāris Hugo un Dāma, kā arī abas meža pūču meitenes Frīda un Aktrise tagad mitināsies jaunā vietā – mežainā kalna pakājē, taku maršrutā aiz Rotaļu laukuma. 

Īpaši priecīga par gaidāmajām pārmaiņām ir ausainā pūcīte Aušuks, jo nu tai piederēs krietni plašāks voljers, kur izvingrināt spārnus, kā arī kaimiņos vairs nebūs ne āpšu brāļu un vāveres Pelēcītes, ne arī abi melnie Līgatnes dabas taku runči – Moris un Runka. Katrai pūču sugai nu ir pieejams savs atsevišķs un labiekārtots iežogojums, ar drošām paslēptuvēm, pusdienu ieturēšanas bluķiem, sēžamlaktām un citām jaunām lietām. Vecās pūču mājas vietā Līgatnes dabas takas plāno veikt rekonstrukcijas darbus un ar laiku izmitināt 2018. Gada dzīvnieku – vāveres. 

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem. 

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt mājaslapā www.ligatnesdabastakas.lv un Facebook profilā: www.facebook.com/LigatnesDabasTakas/. 

Informāciju sagatavoja: 
Maija Rēna 
Dabas aizsardzības pārvaldes 
Komunikācijas speciāliste 
maija.rena@daba.gov.lv 
Tālr.: 29272365 www.daba.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta