Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM vērsusies KNAB un ģenerālprokuratūrā par iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē “Vāverīte”
03.09.2018

2018. gada 3.septembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz ministrijas rīcībā esošo informāciju saistībā ar iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē “Vāverīte”, ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu izvērtēt vai konkrētajā gadījumā pastāv korupciju sekmējošas pazīmes vai noziedzīga vienošanās, kuras rezultātā var tikt radīts kaitējums vai apdraudējums.

Atbilstoši VARAM rīcībā esošajai informācijai, Baldones pašvaldībā no 2016. līdz 2018.gadam sētnieka amatā tika nodarbināta persona, kas minētajā laika periodā saņēmusi atalgojumu kopumā 4119,09 EUR apmērā, taču faktiski savus pienākumus nav pildījusi. Turklāt Baldones novada pašvaldība ir informējusi VARAM, ka neuzskata 4119,09 EUR par būtisku nodarījumu pašvaldībai.

Parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts: “Izvērtējot ministrijas rīcībā esošo informāciju par Baldones pašvaldības iespējamo praksi darbinieku fiktīvā nodarbināšanā, tika pieņemts lēmums nekavējoties vērsties tiesībsargājošās institūcijās. Nav pieļaujams, ka pašvaldība var fiktīvas nodarbinātības riskus uztvert, kā ikdienišķu lietu, kurai nemaz nav vērts pievērst uzmanību vai to risināt. Turklāt, ja tiek izšķērdēti vairāk nekā 4000 EUR no pašvaldības budžeta, būtu jāvērtē ne tikai tas, vai ir saskatāms noziedzīgs nodarījums, bet arī pašvaldības vadības, it sevišķi priekšsēdētāja, rīcība atbilstoši normatīvajiem aktiem gadījumos, ja tiek konstatēta fiktīvā nodarbinātība.”

VARAM rīcībā ir saņemta informācija, ka 2018.gada 7.maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu saskaņā ar Krimināllikuma 318.panta pirmo daļu – par iespējamām pretlikumīgām darbībām, saistītām ar fiktīvu darbinieku nodarbināšanu. VARAM kļuvis zināms, ka izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka persona, kas sētnieka amatā tika nodarbināta no 2016.gada 1.novembra līdz 2018.gada 9.februārim, faktiski nav pildījusi darba līgumā norādītos pienākumus, taču darba algu persona saņēmusi regulāri.

Papildus informācijai:

Santa Vaļuma
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026463, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta