Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM aicina Mārupes domi ņemt vērā iedzīvotāju iesniegumus pret funkcionālā zonējuma maiņu iedzīvotāju mājvietu tuvumā
31.08.2018
Rīga, 2018. gada 31. augusts. Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts vērsies pie Mārupes pašvaldības domes ar aicinājumu ņemt vērā iedzīvotāju paustās bažas par pašvaldības paredzēto funkcionālā zonējuma maiņu Mārupes novada teritorijas plānojumā. VARAM saņemts iedzīvotāju iesniegums, kurā tiek paustas bažas par teritoriālā plānojuma izmaiņām, kurā tiek paredzēta apbūves teritorija dzīvojamo māju teritoriju vidū, iespējams, daudzstāvu ēku, noliktavu vai citu ēku būvei.
Parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts: “Šis diemžēl ir kārtējais piemērs vietējās izpildvaras vienaldzībai pret iedzīvotāju uzstājīgi paustajām bažām. Ja iedzīvotāji iesniedz iesniegumus, piedalās publiskajās apspriešanās, taču, neatrodot dzirdīgas ausis, vēršas ministrijā un masu medijos, tas ir brīdinājuma signāls visiem pašvaldības iedzīvotājiem par pašvaldības veiktajām darbībām, kas ir pretējas vietējo iedzīvotāju prioritātēm. Funkcionālā zonējuma maiņa privātmāju teritoriju vidū, kas var paredzēt arī, piemērām, daudzstāvu ēku izbūvi, neskatoties uz iedzīvotāju pamatotajām pretenzijām un tiesisko paļāvību, ir klajas vienaldzības paušana no pašvaldības puses. Esmu aicinājis pašvaldību izvērtēt ieceri, ņemot vērā iedzīvotāju pausto kā iesniegumos, tā arī publiskajās apspriešanās.” 

Teritorijas attīstības plānošanas kārtību Latvijas Republikā nosaka Teritorijas attīstības plānošanas likums (turpmāk - TAPL) un Ministru kabineta 2014.gada 30.oktobra noteikumi Nr.628 „Noteikumi par teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem”. Tādējādi tieši pašvaldība ir tā, kas nodrošina sabiedrības līdzdalības procesa tiesiskumu teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes procesā. Kā tas izriet no TAPL 4.panta sestās daļas, pašvaldības pienākums ir līdzsvaroti izvērtēt publiskās apspriešanas laikā izteiktos priekšlikumus un savus lēmumus argumentēti pamatot, kā arī paziņot tos sabiedrībai, un priekšlikumus iesniedzējiem. 

Jāuzsver, ka Mārupes novada pašvaldībai ir ne tikai pienākums izstrādāt jaunus teritorijas attīstības priekšlikumus, bet arī rūpīgi jāizvērtē ikviena iedzīvotāja intereses un jānodrošina tāds sabiedrības iesaistes process, kā rezultātā tiek pieņemti risinājumi, kas spēj līdzsvarot visu pušu intereses un nodrošināt ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē. 

Papildus informācijai: 
Santa Vaļuma 
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026463, e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta