Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēgusies VARAM organizētā vasaras skola – nometne ES fondu jautājumos
27.08.2018
Dobele, 2018. gada 27. augusts. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Dobeles novada pašvaldības organizētā vasaras skola – nometne ir noslēgusies. Tajā Latvijas plānošanas reģionu un pašvaldību speciālisti trīs dienu laikā (22.-24. aug.) apguva jaunas iemaņas un pilnveidoja zināšanas Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas un īstenošanas jautājumos.
Nometnē piedalījās 46 dalībnieki no dažādām Latvijas pašvaldībām un plānošanas reģioniem, kuru darbs ikdienā saistīts ar ES fondu projektu plānošanu un īstenošanu. 

Pirmajā dienā notika vairākas ekspertu praktiskās lekcijas par pašvaldību speciālistiem svarīgām tēmām – teritorijas attīstība kā priekšnosacījums ES fondu piesaistei, uzņēmējdarbības aktivitāte reģionos, remigrācija kā risinājums demogrāfijas izaicinājumam, biznesa inkubatoru darbība reģionos, aktualitātes un tendences reģionālajā attīstība ES līmenī, kā arī ES fondu ieguldījumu ietekme uz reģionu attīstību. Tika organizēta objektu apskate Dobeles novadā, iepazīstoties ar Dobeles novada pašvaldības un uzņēmēju īstenotajiem ES fondu projektiem. Tika organizēts novadu vakars, kurā dalībniekiem tika dota iespēja iepazīties ar Latvijas reģioniem un pašvaldībām raksturīgajiem ēdieniem. Otrajā dienā norisinājās profesionālo treneru lekcija par ES fondu projektu vadības kultūru, tādējādi uzlabojot projektu vadības prasmes. Tāpat notika pieredzes stāstu vakars, dalībniekiem apmainoties pieredzē par ES fondu un Urbact programmas īstenotajiem projektiem, veiksmes un neveiksmes faktoriem. Pasākuma dalībnieki varēja apmainīties ar savu pieredzi un uzklausīt iedvesmojošus stāstus. Trešajā dienā tika sniegta informācija par Urbact programmas iespējām un īstenotajiem projektiem. Tāpat tika organizēta diskusija par atbalsta iespējām pašvaldībām pēc 2020.gada, kuras rezultāti tiks izmantoti reģionālās politikas pēc 2020.gada uzstādījumu definēšanai. Vienlaikus trešajā dienā tika apmeklēts Dārzkopības institūts, iepazīstoties ar projektu īstenošanas pieredzi. 

Apliecinājumu par dalību un sertifikātus par prasmju pilnveidošanu vasaras skolas dalībniekiem pasniedza VARAM valsts sekretārs R.Muciņš, kurš, uzrunājot nometnes dalībniekus, uzsvēra nepieciešamību regulāri profesionāli pilnveidoties. Valsts sekretārs pauda cerību, ka iegūtās zināšanas attīstības plānotāji nodos tālāk saviem kolēģiem, t.sk. arī citās pašvaldībās. Visi nometnes dalībnieki atzina, ka šādu iespēju izglītoties būtu nepieciešams organizēt arī turpmāk. Apmācību laikā pašvaldību speciālisti papildināja ikdienā nepieciešamās profesionālās zināšanas un prasmes, kā arī guva motivāciju turpmāko darbu plānošanai un veicināšanai. 


Aizputes novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Iveta Kļevcova: Mana lielākā atziņa no šīs vasaras skolas – darīt visu maksimāli jau no paša sākuma. Vēl vairāk, vēl aktīvāk iesaistīt darbojošās puses tā, lai sekmīgi virzītu projekta darbību tālāk. Esmu pozitīvi uzlādēta, domāju, tādi ir visi, kas piedalījās! 

Nīcas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Vita Liepiņa: Mēs šeit bijām vairāk kā 40 cilvēku no dažādām pašvaldībām, ir paplašināts kontaktu loks un tagad, zināšu, kurai pašvaldībai vaicāt par pieredzi konkrētā projektā. Nebūs vienkārša e-pastu saziņa, bet varēsim pat sazvanīties, jo esam pazīstami. Šīs dienas deva daudz ko vērtīgu! Viesītes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva: Tā ir liela vērtība, es jau trešo gadu apmeklēju šo vasaras skolu. Katru gadu uzzinu ko jaunu. Atceros, ka pirmais gads bija ļoti liels pārsteigums, tvērām visu jauno! Un arī šogad viss ir lieliski! It sevišķi novērtēju, ka mācības nav tiešraidē kā mūsdienās tas bieži notiek, bet tiešā kontaktā. Arī lektors mācībās teica – nekas nav labāks par kontaktu tiešā veidā. Balvu novada pašvaldības projektu vadītāja Agate Pipare: Sākumā biju uztraukusies, nezināju kas mūs sagaida, bet tagad pēc šīm trim dienām negribas braukt prom! Es esmu smēlusies tik daudz jaunu ideju, drosmi, uzdrīkstēšanos! Ļoti gribas runāt ar saviem cilvēkiem, padalīties pieredzē ar to, ko dara citas pašvaldības un kā tās labāk organizē darbu. Tas ir galvenais – tie viedokļi un pieredzes stāsti. 

Viļakas novada pašvaldības projekta speciāliste Santa Komane: Gaidu pirmdienu, lai varu dalīties ar kolēģiem zināšanās! Gribu izanalizēt, kas ir tas, ko varu jau no pirmdienas darbā sākt lietot. Esmu emocionāli pozitīvi pārpildīta. Ļoti lieliska iespēja, ko, manuprāt, katram pašvaldības projektu speciālistam būtu jāizmēģina. Vasaras skolā pastāstīja, kā dot vairāk no sevis darba stundās un kā būt produktīvākam. Rīgas plānošanas reģiona telpiskās plānošanas speciāliste/projektu vadītāja Sabīne Zāģere: Vērtīgi ir būt šeit. Informatīvi semināri un praktiskas apmācības. Atcerēšos kvalitātes kritērijus, kuri palīdz īstenot projektus – kā līdzvērtīgi sadalīt uzmanību gan saturam un laika plānojumam, metodēm, kuras labāk izmantot darbā. Vērtīgi bija dzirdēt citu kolēģu pieredzi, atbalstīt viņus un iesaistīties! Pasākums tiek finansēts no projekta Nr. 10.1.2.0/15/TP/011 „Eiropas Sociālā fonda atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai publicitātes pasākumu par Kohēzijas politikas fondiem nodrošināšanai” un starpreģionu sadarbības programmas URBACT III 2014. - 2020. gadam līdzekļiem.

Papildus informācijai:
Sabiedrisko attiecību nodaļa 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
 Tālr.: 67026533 www.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta