Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēdzies informatīvais pasākums par Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ceturto konkursu
17.08.2018

Otrdien, 2018.gada 14.augustā, Rīgā norisinājās informatīvs pasākums par Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ceturto projektu konkursu. Tajā Programmas nacionālā kontaktpunkta pārstāve Ilze Legzdiņa sniedza informāciju par programmu, kā arī par gaidāmā konkursa nosacījumiem.

“Tas nav tikai projekts, tā ir īstā dzīve,” daloties ar savu pieredzi Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekta “CAITO” ieviešanā, atzīmēja Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja.

Interesentu vidū bija pārstāvji no valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām, plānošanas reģioniem un izglītības iestādēm, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Latvijas Darba devēju Konfederācijas, kā arī vairāku biedrību un nodibinājumu pārstāvji.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta īstenotais projekts “iWater - integrēta lietusūdens pārvaldība”, kā labās prakses piemērs, dalījās gan projekta īstenošanas, gan vadīšanas pieredzē. “iWater” projekta mērķis – attīstīt integrētu un daudzfunkcionālu lietusūdens pārvaldības modeli Centrālās Baltijas jūras reģiona pilsētās, veidot kvalitatīvu un drošu pilsētvidi un veicināt pilsētas ilgtspēju. Projektā piedalījās deviņi partneri no četrām Baltijas jūras reģiona valstīm – Somijas, Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas, un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pildīja vadošā partnera funkcijas. “iWater” projekta aktivitāšu noslēgums tika atzīmēts starptautiskā konferencē šī gada 8.maijā.

Nika Kotoviča, “iWater” projekta koordinatore uzsvēra, ka “veiksmes atslēga ir visu projekta partneru līdzvērtīga un sabalansēta iesaiste projekta pieteikuma izstrādē, kā arī skaidri definēti pienākumi un atbildības sfēras.”

“Dalība šādos pārrobežu sadarbības projektos paceļ nacionālo pašapziņu un viens no lielākajiem ieguvumiem ir iespēja paskatīties uz sevi no malas,” atzīmēja Asnāte Ziemele.

A.Ziemele arī uzsvēra, ka ļoti būtiska ir projekta plānošana: “Laiks un darbs, kas ir ieguldīts projekta sagatavošanas fāzē, par visiem divsimt procentiem atmaksājas projekta ieviešanas gaitā.”

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas līdzfinansētajā projektā “CAITO” sadarbojas septiņas institūcijas no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Projekta mērķis ir atbalstīt lauku tūrisma uzņēmumus Japānas tūrisma tirgus piesaistīšanai Baltijas jūras reģiona valstīs.

Atgādinām, ka pieteikumus Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ceturtajam projektu konkursam varēs iesniegt elektroniskajā uzraudzības sistēmā (eMS) no 2018. gada 15. oktobra līdz 16. novembrim.

Informācija par konkursu programmas vietnē šeit: http://centralbaltic.eu/content/fourth-call#overlay-context=content/4th-call-launched

28. augustā Tallinā notiks seminārs projektu pieteikumu iesniedzējiem (angļu valodā), ko rīko Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas Kopīgais sekretariāts. Seminārā potenciālajiem projektu partneriem ar noformulētu projekta ideju un/vai partnerību  tiks sniegta praktiska informācija par projekta partnerības veidošanu, budžeta plānošanu un darba plāna izstrādi.

Informācija, darba kārtība un pieteikšanās programmas vietnē šeit: http://centralbaltic.eu/content/project-applicant-seminar.

Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu reģiona izaugsmi, panākot līdzsvaru starp ekonomikas un vides interesēm.

Informatīvā pasākuma materiāli:

Sagatavoja:
Ilze Legzdiņa
Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam kontaktpunkts Latvijā
e-pasts: 
ilze.legzdina@varam.gov.lv
tālr.: +371 67026588

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
13.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta