Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vairāk nekā 2000 skolotāju uzsāk digitālo aģentu mācības
15.08.2018
Integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros digitālo aģentu mācības uzsākuši skolotāji. Iepriekš tika mācīti 699 bibliotekāri, kuriem pievienosies vairāk nekā 2000 skolotāju. Digitālo aģentu mācībās gūtās zināšanas varēs izmantot, lai konsultētu un iedrošinātu sabiedrību dzīves situācijas risināt elektroniski. 

Pirmajās digitālo aģentu mācībās piedalījās bibliotekāri. Mācības norisinājās 11 pilsētās un 245 bibliotēkās, piedaloties 699 dalībniekiem. Savukārt šodien mācības uzsāk pedagogi, kopumā visas programmas laikā plānots mācīt 6000 digitālo aģentu. Plašāku informāciju par digitālajiem aģentiem iespējams atrast programmas un Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards: “Esam gandarīti par pedagogu lielo interesi iesaistīties programmas aktivitātēs. Nav noslēpums, ka šobrīd jaunieši tehnoloģiju jautājumos bieži vien ir pat erudītāki par lielu daļu pieaugušo. Taču svarīgi, lai šīs zināšanas tiktu izmantotas jēgpilni, neaprobežojoties tikai ar izklaidi. Šobrīd valsts piedāvā vairāk e-pakalpojumu nekā jebkad, tāpēc tieši skolotāji jaunajai paaudzei var nodot zināšanas un prasmes, kas noderēs gan šodienas, gan nākotnes dzīves situāciju risināšanā.”

Digitālie aģenti ir vēstneši, kas ne tikai paši ir apguvuši un izmanto valsts iestāžu piedāvātos e-risinājumus dažādu dzīves situāciju risināšanā, bet arī palīdz iedvesmot un mācīt to izmantošanu līdzcilvēkiem. Mācību procesā digitālie aģenti gūst zināšanas par noteiktās dzīves situācijās noderīgiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, to lietošanas soļiem un priekšrocībām, kā arī tiek informēti par personas datu aizsardzības principiem un drošību internetā.

Programmas ietvaros pirmie mācības uzsāka bibliotekāri, bet tās turpinās skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu, tajā skaitā valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki un žurnālisti. Lai izveidotu iespējami kvalitatīvāku mācību saturu un materiālus digitālajiem aģentiem, to izstrādē iesaistītas arī to valsts un pašvaldību iestādes, kuru nodrošinātie e-risinājumi iekļauti dzīves situāciju aprakstos.

Papildu informācija:

Anda Zaļepska
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67026905
E-pasts: Anda.Zalepska@varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
25.04.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta