Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienās aicina uz velobraucieniem un pārgājieniem
09.08.2018
Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar novadu pašvaldībām un vietējiem uzņēmumiem 25. un 26. augustā aicina dabas draugus un aktīvas atpūtas cienītājus uz otrajām Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienām.
Vairākos pasākumos ar saukli “Ienirsti mežā, izstaigā jūru” divu dienu garumā ikvienam būs iespēja pārgājienos un velobraucienos iepazīt Sedas purvu, izstaigāt Vidzemes akmeņaino jūras piekrasti un ar velosipēdu izbraukt vairākus “Zaļā dzelzceļa” maršruta posmus. 

“Biosfēras rezervāta koncepts ir īpašs un atšķirīgs, salīdzinājumā ar citām aizsargājamām dabas teritorijām. Šeit ir unikāla iespēja atrast balansu starp dabas saglabāšanu, cilvēku labklājību un ekonomisko attīstību. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību un Ceļotāju dienas ir lieliska iespēja iepazīt šos dažādos aspektus,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Ceļotāju dienu ieskaņa plānota jau nedēļu iepriekš – 19. augustā, kad Limbažu novadā notiks velobrauciens “Zaļais dzelzceļš”, kas 20 kilometru garumā vedīs uz Katvaru muižu, zemnieku saimniecību ar trušu dārzu un zirgiem. Pieteikšanās velobraucienam līdz 16. augustam Limbažu novada tūrisma informācijas centrā pa tālruņiem 64070608, 28359057 vai e-pastu : ilze.millere@limbazi.lv. 

Savukārt 25. un 26. augustā plānoti vēl trīs velobraucieni un pārgājieni, kas dosies pa “Zaļā dzelzceļa” maršrutiem, ļaujot iepazīt Ziemeļvidzemes dabas un reljefa īpatnības, purvus, dižakmeņus, vietējās saimniecības, pilskalnus, iežu atsegumus un neiztrūkstoši arī Vidzemes akmeņaino piekrasti un unikālās Veczemju klintis. 

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Tā teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā - Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālie un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala. 

Pasākumi Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta ceļotāju dienās: 

Pārgājiens “Te, kur jūr’, prieds un kāps” 
Salacgrīvas novads, 25. augustā plkst. 10.00 Brīvnieku stigas galā (Karte: https://ej.uz/BrivniekuStiga) Ainaviskā Vidzemes piekraste pa liedagu un arī pa ūdenī, gan smiltis, gan akmeņaini posmi. Drosmīgākajiem būs iespēja uzrāpties Ķurmraga bākā. Cienastā- kād zivtiņ un maizit un varbūt kas štengrāks ar! 
 
Finišs: ap plkst. 15. 00 Kempingā “Klintis”. Organizētājs – Salacgrīvas novads Tūrisma informācijas centrs. Pieteikšanās līdz 23. augustam sazinoties pa tālruņiem Papildus informācija: +371 64041254 / +371 26463025. Auto jāatstāj kempingā “Klintis” (maksas stāvvieta finiša vietā), iepriekš līdzbraucējus nogādājot starta punktā. Šoferīšiem tiks organizēts transports uz pārgājiena sakuma punktu.


 • Velobrauciens “Zaļais dzelzceļš : Ainaži – Niedrāju – Pilkas purvs” Jaunizveidotā maršruta atklāšanas pasākums 
Salacgrīvas novads, 26.augustā plkst. 10.00 pie Ainažu Mola. 
Nesenā pagātnē šajā maršrutā atradās šaursliežu dzelzceļa līnija, kas savienoja Ainažus ar Smilteni un atzarojās arī uz Igaunijas pusi. Mūsdienās maršruts pielāgots velobraucēju vajadzībām! 
Pikniks Salacas krastos, iepretim Sarkanajām klintīm. Velobrauciena garums 35 kilometri, Finišā tiks organizēta dalībnieku nogādāšana sākuma punktā. Organizētājs – Salacgrīvas novads Tūrisma informācijas centrs. Papildus informācija: +371 64041254 / +371 26463025. 

 • Pārgājiens pa Jēču dabas taku. 
Rūjienas novads, 25. augustā plkst. 12.00 pie Rūjienas tūrisma informācijas centra. 
Pārgājienā būs iespēja iepazīt Ziemeļvidzemes reljefa un dabas īpatnības, purvus un dižakmeni, kā arī kultūrvēsturiskus objektus. Pārgājiena garums apmēram 7 kilometri. 

Organizētājs – Rūjienas tūrisma informācijas centrs. Papildus informācija: +371 22002268. 

• Velobrauciens par godu Rūjienas Vecās dzelzceļa stacijas atklāšanai. 
Rūjienas novads, 26. augustā plkst. 10.00 pie Rūjienas vidusskolas. Aicinām velobrauciens par godu Rūjienas Vecās dzelzceļa stacijas atklāšanai. Papildus informācija: Guna Ķibere: 29464888 

 • Pārgājiens “Ceļo Biosfērā”
Strenču novads, 26. augustā plkst. 13.00, sākums Sedas pilsētas centrā 
Pārgājiens “Ceļo Biosfērā” 9 līdz 10 kilometru garumā vedīs pa Sedas apkārtnes mežiem un takām, pie Sedaa
tīreļa skatu torņa Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Rūta Zepa pastāstīs par procesiem purvā.
Pieteikšanās: Iveta Ence 29436275


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienas rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar uzņēmējiem un vietējām pašvaldībām. Plašāka Ceļotāju dienas programma pieejama Pārvaldes mājaslapā 

Šogad jau aizvadītas Ceļotāju dienas Ķemeru Nacionālajā parkā, Slīteres Nacionālajā parkā un Rāznas Nacionālajā parkā, bet 15. un 16. septembrī Ceļotāju dienas notiks arī Gaujas Nacionālajā parkā kā viens no nacionālā parka 45. gadu jubilejas pasākumiem.

Informāciju sagatavoja: 

Maija Rēna 
Sabiedrisko attiecību speciāliste
DABAS AIZSARDZĪBAS PĀRVALDE 
Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150 
Mob.tālr.: 29272365 maija.rena@daba.gov.lv,
 www.daba.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta