Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Norisinājies seminārs “LIFE projektu budžeta sastādīšana”
03.08.2018
24.jūlijā LIFE Atbalsta vienība rīkoja semināru “LIFE projektu budžeta sastādīšana”, kas bija paredzēts visiem LIFE programmas interesentiem.
Seminārs “LIFE projektu budžeta sastādīšana” tika organizēts ar mērķi veicināt vairāk sekmīgu Latvijas LIFE programmas projektu apstiprināšanu Eiropas Komisijā. Balstoties uz LIFE Atbalsta vienības gūto pieredzi, kas rāda, ka tieši kvalitatīva budžeta sastādīšana ir LIFE programmas projektu vājā vieta gan iesniedzot projekta pieteikumu Eiropas Komisijā, gan turpmākā projekta realizēšanas procesā, tika rīkots seminārs, kura laikā tika detalizēti apskatītas obligātās prasības un noderīgi ieteikumi LIFE budžeta sastādīšanā un sniegti praktiski padomi sekmīgai budžeta sadaļas aizpildīšanai LIFE eProposal sistēmā. 

Seminārā ar prezentācijām uzstājās Elīna Konstantinova no biedrības “Baltijas Krasti” un Inga Račinska no nodibinājuma “Latvijas Dabas fonds”. Abas lektores ir pieredzējušas vairāku LIFE projektu pieteikumu gatavošanā un arī projektu īstenošanā, tādejādi informācija par budžeta sastādīšanu tika sniegta gan no projektu pieteikumu rakstītāju, gan no projektu ieviesēju skatu punkta, kas dalībniekiem ļāva izsmeļoši saprast – kā labāk sastādīt budžetu tā, lai vērtēšanas procesā saņemtu labāku vērtējumu un projekts tiktu atbalstīts un tā lai pēc tam nebūtu problēmas projekta ieviešanas laikā. 

Seminārs notika 24.jūlijā, viesnīcas “Radi un draugi” telpās, Rīgā un to apmeklēja 22 dalībnieki, kas pārstāvēja gan potenciālos projektu pieteicējus gan Klimata, gan Vides apakšprogrammā, gan jau pieredzējušus projektu īstenotājus un rakstītājus. 

Informācija par turpmākajiem LIFE semināriem pieejama vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – “Pasākumi” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem – šeit. Informācija par turpmākajiem LIFE semināriem pieejama vietnē www.lifeprogramma.lv sadaļā – “Pasākumi” vai vēršoties pie LIFE Atbalsta vienības speciālistiem – pieejama šeit. 

Par programmu LIFE 

LIFE programma ir ES (Eiropas Savienības) finanšu instruments vides un klimata jomā, ar mērķi veicināt, aktualizēt, attīstīt un īstenot ES vides un klimata politiku, līdzfinansējot projektus ar Eiropas pievienoto vērtību. LIFE programmas kopējais budžets laika posmam no 2018.–2020. gadam ir EUR 1 657 miljoni. EK apstiprināto projektu realizācijai pieejams arī nacionālais finansējums. LIFE programma Latvijā darbojas no 2001. gada un ar tās atbalstu veiksmīgi realizēti 47 projekti.

Par LIFE Atbalsta vienību – projektu CAP LIFE LAT

CAP LIFE LAT (Projekts Nr. LIFE14CAP/LV/000002 “Capacity Building for LIFE Programme implementation in Latvia”) ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas (LVAFA) veidots LIFE projekts ar mērķi veicināt sekmīgo LIFE programmas projektu apjomu Latvijā, sniedzot atbalstu projektu pieteicējiem un realizētājiem.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Mārcēna Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas
LIFE Atbalsta vienības sabiedrisko attiecību speciāliste
 mob.: 26522008, baiba.marcena@lvafa.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
18.06.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta