Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM noslēgts sadarbības memorands ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Cēsu pašvaldību
01.08.2018

Rīga, 2018. gada 1. augusts. – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards parakstīja sadarbības memorandu ar Latvijas Neredzīgo biedrības centrālās valdes priekšsēdētāju Svetlanu Sproģi un Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu par atbalstu kompleksiem emisiju samazinošiem pasākumiem energoefektivitātes paaugstināšanā. Memoranda mērķis ir sekmēt klimata pārmaiņu ierobežojošo pasākumu īstenošanu iekļaujošā veidā vietējā un nacionālā mērogā, t.sk., lai veicinātu personu ar redzes invaliditāti dzīves apstākļu uzlabošanu un sociālo aizsardzību.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Vairākus gadu desmitus atpakaļ celtās mājas ar laiku ir novecojušas, un tām ir nepieciešami būtiski atjaunošanas darbi. Pašvaldības iesaistīšanās iedzīvotāju dzīves kvalitātes paaugstināšanas procesos ir būtiska, it sevišķi, ja atbalsts ir vitāli nepieciešams iedzīvotājiem ar redzes invaliditāti. Noslēgtais memorands sekmēs sadarbību starp iesaistītajām pusēm, lai kopīgiem spēkiem īstenotu inovatīvu pilotprojektu un sasniegtu mūsu mērķi – veicinātu Latvijas Neredzīgo biedrības īpašumā esošo ēku energoefektivitāti un iedzīvotāju labklājību. Tas ļaus samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, vienlaikus palielinot atjaunojamo energoresursu īpatsvaru, kā arī paaugstinās ēku iedzīvotāju dzīves kvalitāti.”

Sadarbības memorands noslēgts, ievērojot 2015. gada 12. decembra Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Parīzes nolīgumu, kas paredz globālo rīcību klimata pārmaiņu novēršanai un paredz saistošus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanā un pielāgošanās klimata pārmaiņām veicināšanā, kā arī apzinoties starptautiskās saistības, kas Latvijas Republikai būs klimata un enerģētikas jomā periodā līdz 2030. gadam, turklāt ņemot vērā arī nepieciešamību klimata mērķu sasniegšanā iesaistīt pašvaldības, privāto sektoru un plašāku sabiedrību.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) uzsāks darbu pie priekšizpētes, lai invalīdu biedrību dzīvojamās ēkās īstenotu kompleksus energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kuru ietvaros izmantotu atjaunojamos energoresursus. VARAM pilotprojekta priekšizpēte tiks veidota saskaņā ar klimata un energoefektivitātes mērķiem Latvijā, kas īstenojami līdz 2030.gadam.

Papildus informācijai:

Santa Vaļuma
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026463, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
22.03.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta